ANEVRİZMA KANAMASI HASTALIĞI VE TEDAVİSİ

BEL FITIĞI VE TEDAVİSİ

BEL KAYMASI HASTALIĞI VE TEDAVİSİ

BOYUN FITIĞI VE TEDAVİSİ

DOĞUMSAL BOYUN veya BEL veya SIRTTA KESE-MENİNGOSEL MENİNGOMYELOSEL

DOĞUMSAL OMURGA AÇIKLIĞI (DOA)-SPİNA BİFİDA HASTALIĞI VE TEDAVİSİ

HİDROSEFALİ VE TEDAVİSİ

HİPOFİZ ADENOMU HASTALIĞI VE TEDAVİSİ

OMURGA-OMURİLİK TÜMÖRLERİ HASTALIĞI VE TEDAVİSİ

SİNİR SIKIŞMASI HASTALIĞI VE TEDAVİSİ

LAZER ile bel fıtığı tedavisi nedir? (Cevaplar için lütfen tıklayınız)

Bel fıtığı tedavisinde çok çok kısıtlı sayıda hastada faydası olabilen bir yöntemdir. Diskin içine iğne ile girilip buradaki jölemsi kıvamdaki disk yapısının yakılarak buharlaştırılması ve disk hacminin azaltılarak sinir basının azaltılması esasına dayanır. 300 bel fıtığı hastasından belki 1 tanesinde uygun olabilir. Uygulama kararı alınmadan önce hastaların mutlaka ilaç tedavisi, istirahat tedavisi, ve fizik tedavisi almış olmaları gerekir. Buna rağmen geçmezse ve iyi görüntülemelerde gerçekten  hafif taşmaların sebep olduğu bir fıtık olduğu saptanırsa uygulanabilir. 1998-2001 arasında 13 hastada tecrübem olmuştur. Günümüzde bu ve benzeri yönteme çok çok nadiren başvuruyorum. Rutin pratiğimde genelde bu ve benzeri yöntemler yoktur.

Bu yöntem bir iğne ile lokal anestezi altında disk mesafesine girilerek yapıldığı için halk arasında "narkozsuz, bıçaksız, kansız bel fıtığı ameliyatı" olarak yayılmış ve bazıları tarafından suistimal edilmiştir. Buna benzer iğne ile girilip disk içini yakan, ilaç vererek diski eriten, disk içine iğne ile girilip diski aspire eden, son zamanların modalarından disk içine ozon veren, yöntemler vardır. Bu yöntemler sadece çok kısıtlı sayıda gerçekten tüm tedavilere rağmen iyileşmeyen hastalarda uygulanmalıdır. Bu yöntemlerden hiçbirisinin mikrodiskektomi yöntemine üstünlüğü gösterilememiştir. Mikrocerrahi yöntem bugün için diske müdahele gereken hastalarda kendini ispatlamış en iyi yöntemdir.

Sevgi ve saygılarımla

Bel fıtığım var ameliyat olmam şartmıdır? (Cevaplar için lütfen tıklayınız)

Ameliyat ilerleyen kuvvet kaybı olanlarda ve/veya ilaç, fizik ve istirahat tedavilerine rağmen ağrısı geçmeyen bir an önce işine, sosyal yaşamına dönmesi gereken hastalarda uygulanmaktadır.

Ameliyat olanlarla, konservatif tedaviler uygulananlar arasında 2, 5, 10 senelik takip sonuçları arasında anlamlı istatistiki fark bulunmamıştır.

Bel fıtığım var ameliyat olmam gerektiği vida takılıp fıtığın alındığı boşluğada bir takoz yerleştirileceği söylendi. Biraz ürktüm. Ne yapmalıyım? (Filmlerimide mail adresinize attım) (Cevaplar için lütfen tıklayınız)

Genellikle basit bel fıtığı ameliyatlarında bele vida takılmasına veya diskin boşaltıldığı aralığa takoz konulmasına gerek yoktur. Bu aparatlar genellikle omurga kırıklarında, tümörlerinde ve ileri dereceli hareketli bel kaymalarında, skolyoz denilen bel eğriliklerinin düzeltilmesinde kullanılır.

Bu güne kadar üretilebilmiş ideal insanla tam uyumlu vida veya takoz sistemi yoktur. Bu materyaller insanlara uygulanmadan önce hasta ile artıları ve eksileri detaylıca konuşulmalı, vidanın zamanla oynama olasılığı, yerinden dışa kayma olasılığı, ameliyat sırasında vidanın istenmeyen bölgeye gitme olasılığı, kırılma olasılığı...ve benzeri birçok soru hasta kafasında aydınlatılmalıdır. 

Mutlaka bir beyin cerrahisi uzmanı ile detaylıca görüşmenizi öneririm.

Sayın Kudret TÜREYEN ben 12 yıl önce Konur hastanesinde sizin tarafınızdan bel fıtığı ameliyatı olmuştum sayenizde halen sağlığım yerinde.Çalışma hayatınızda başarılar yolunuzun her zaman açık olmasınıdilerim (Cevaplar için lütfen tıklayınız)

Çok sevindim. Günlük düzenli yürüyüş yapmanızı, egzersiz yapmanızı, kilo almamanızı öneririm.

Selamlar

Kudret

hocam;ben öğrencilerimin gönderdiği sevgi sözcükleriyle çok mutlu olurum çünkü bunu hak ettiğimi bilirim . bende size bir öğrencinin minnettarlığı ile yazıyorum.hepimizin potansiyel olduğu kaderinmin belirlediği rahatsızlığımla ilgili profesyonel müdahalenizle ilgili size çok teşekkür ederim. sizin gibi başarılı bir hekimi tanımak benim şansımdı.başından şu ana kadar verdiğiniz tüm emekler için size ve ekibinize teşekkür ederim. (Cevaplar için lütfen tıklayınız)

Teşekkürler. Çok geçmiş olsun. Kontrollerinizi ihmal etmeyin.

Sevgi ve saygılarımla

Kudret Türeyen

 

 

Merhaba doktor bey. Babama bel fıtığı teşhisi kondu belinde 3 tane fıtık var. Buna bağlı olarak sol ayağında hissizlik oluşmaya başladı uyuşma ile birlikte. Doktorlar amelyat diyor birde size danışmak istedik. Bu durumla ilgili bazı sorular sormak istiyorum cvplasanız çok sevinirim. 1-)Size amelyat olmaya kararverirsek ücreti nekadar. Ve ameliyatı nerede yapacaksanız ? 2-)Bazı doktorlar platin koyacaz diyorlar bazıları gerek yok diyorlar bu konuda kafamız epey karışık. Bu konuda sizin düşünceniz nedir ? 3-)Amelyatın başarı oranı nedir ? İyileşme süresi nedir. sorduklarım birazda muayene sonucunda belirlenecek şeyler ancak durumu kısaca özetledim yukarıda tahmini cevaplar verirseniz o bile bizim kafamızdaki karışıklıkların giderilmesine yardımcı olacaktır. Bu konuda gerçekten net bilgilere ihtiyacımız var. Saygılarımla. (Cevaplar için lütfen tıklayınız)

Şahin bey hastanızı muayene edip tetkiklerini incelemem lazım.

Geçmiş olsun

Kudret Türeyen

Öncelikle merhabalar Kudret bey, ismim Halil bir ilköğretim okulunda öğretmenlik yapmaktayımm, benim ayak bileğimde dış tarafında çok fazla sızı var, liflerimde çok fazla zorlanma var, çok sıkıntı çekiyorumm, bir arkadaş tarafından sizin yaptıklarınız söylenildi, gerçekten çok iyiymişsiniz, acaba bu sorunla sizin alanınız uyuyor mu yoksa medicalpark hastanesinde başka bir doktora mı gitmeliyim? tavsiye edeceğiniz bir doktor var mı acaba? ben bu bilek konusunda 5 senedir çekiyorumm,çözüm bulumadıkk, yardımcı olursanız çok sevinirimmm. şimdiden teşekkür ediyorummm (Cevaplar için lütfen tıklayınız)

Önce aile hekiminize ve gerekirse onun yönlendirmesi ile bir fizik tedavi uzmanına basvurmanızı öneririm.

Geçmiş olsun

Kudret Türeyen

hocam bie konu hakkında danışacaktım ben... ankara üniversitesi ibni sina hastanesinde bir dr varmış adnan attar. kök hücre çalışmaları yapıyormuş... daha önce yapmış ve şuan hasta kabul ediyormuş uygun olanlara yapacakmış... artık ne uygunluk arıyorsa... benim bundan haberim bir arkadaşım vasıtasıya oldu kendisi 1 yıllık omurilik felçlisi... o başvuruda bulunmuş muhtemelen erken dönem sayıldığı için kabul edilir... banada önerdi sende yaptır kaybedecek ne var diyor fakat ben size danışmak istedim... sonuçta benimki normal bir omurilik felci değil... ( ne olacak diyelim kök hücre oldum... olağanüstü mucizevi bir durum gelişti ve sinir hücrelerim sapasağlam oldu tabi bu filmlerde olur hadi diyelim oldu zaten üzerinde baskı diye drların tabir ettiği syringomyeli mevcutken kök hücre düzeltse bile o yine hasarlayacak zaten??? kısır döngüden başka bişey değil gibi )ben gereksiz bir girişim olarak gördüm... ki zaten kök hücrede başarı sağlansa herkes duyardı... siz bu konu hakkında ne önerirsiniz... hatırlatma. syringomyeli hastanız... (Cevaplar için lütfen tıklayınız)
Sevgili Sinem İlgili doktor bey benimde arkadaşım. Bu konuda kendisinden randevu alıp görüşmende fayda olabilir. Detaylıca sana ne yapılacağı ve ne bekledikleri anlatılacaktır. Sevgilerimle Kudret Türeyen
siyahlaşmış ve yaşlanmış fıtığın açıklamasını yaparmısınız bursada beyin ve sinir hastalıkları konusunda sizin en başarılı olduğunuzu öğrendik. cevabınız için şimdiden teşekkür ederim (Cevaplar için lütfen tıklayınız)

Siyahlaşma diskin MR daki görüntüsü ile ilgili bir tanımlama. Bu görülünce diskin dejenere olduğunu öngörüyoruz. Yaş ilerledikçe dejenerasyon artıyor haliyle vücudun tüm organlarında olduğu gibi. Yani doğal bir süreçtir. En sık belin alt omurları arasında görülür (çok yük bindiği için bu bölgeye). Bu görüntü ASLA TEK BAŞINA AMELİYAT nedeni DEĞİLDİR!!!

42 yaşındayım, memur olarak çalışıyorum.L2-L3-L4-L5 te bel fıtığı , S 1 kök basısı ve T2 darlığı sinyal kaybı var , FTR önerildi oturmakta ve yürümekte zorlanıyorum.İdrar tutamama , kabızlık ve cinsel sorunlar oluştu FTR olumlu sonuç vermezse L 5 ameliyat ile alınmalıymış.FTR uzmanı fiziksel muayene ile MR?a bakmadan kanal darlığı var , manuel tedavi ile tamamen iyileşirsin dedi.Kanal darlığı manuel tedavi ile tamamen iyileşir mi ? Ayrıca L3-L4 te annüre yırtık varmış bu nedir ? (Cevaplar için lütfen tıklayınız)

Bir hastanın hikayesi dinlenip, detaylı muayenesini yapıp sonrasında gerekli tetkiklerle karar vermek gerekir. Eğer bu üçlüden biri olmazsa yanlışlık yapma ihtimali çoktur. Temel amaç hastanın hastalığını tedavi etmektir MR daki görüntüleri değil. Filmi tedavi etmeye kalkarsak biz beyin cerrahları eve gidemeyiz, ameliyathaneden çıkamayız. Bel ve/veya bacak ağrısı olam 100 kişiden biz beyin cerrahlarını operasyonel olarak ilgilendireni 2-4 kişidir. Geriye kalan hastaların %85 i sadece istirahat ederek ağrıları geçer. Geri kalanı da fizik tedaviden ve ağrı tedavisinden fayda sağlar. Hastada şikayet oluşturmuş gerçek kanal darlığı manuplatif tedavi ile düzelmez.

Mutlaka bir beyin cerrahisi uzmanına detaylı muayene olunuz (Bilimsel olarak doktoru ve hastayı tatmin eden muayene süresi 15-20 dakikadır!!).

Saygılarımla

Geçmiş olsun

hocam ben samet bel fıtığı ameliyatı oldum ameliyatımı siz yaptınız orduya memlekete geldim bana durumunu bildir demiştiniz durumum şu anda gayet iyi bi sıkıntı yok bi durum olduğunda ben size yazacağım teşekkür ederim ellerinize sağlık (Cevaplar için lütfen tıklayınız)
Samet bey teşekkür ederim sevindim. Yolun buralara düşerse bana uğrarsan sevinirim. Geçmiş olsun
Sayın hocam, Eczacı Ali Osman Islak Bey vasıtasıyla,2012 Ağustos'da benim bel ameliyatımı yapmıştınız ve belimden platin çıkartmıştınız. Belimde geceleri ve ayakta durduğumda ağrılarım oluyor.Yakın zamanda yaptırdığım tahlillerde CRP ( 1.53 mg/dl 0.01-0.5) değeri yüksek çıktı diğer değerlerim normal. Mayıs ayında kontrolüm var,16 Mayıs'da hastaneye kontrole geleceğim.Randevudan önce yapmam gereken birşey var mı? Saygı ve hürmetlerimi arz ederim. Mehmet Barstugan (Cevaplar için lütfen tıklayınız)
Mehmet bey CRP değeriniz endişe edecek derecede yüksek değil. Merak etmeyin. Kontrolünüzde görüşürüz. Geçmiş olsun Kudret
Sayın Kudret bey ben sizin yaklaşık 5 ay önce fıtık ameliyatı yapmış olduğunuz hastanızım. Bir ay öncede muayene oldum, o zaman ağrılarımın başladığını belirttim. Siz bana yürüyüşlerime devam etmemi, egzersizlerimi yapmamı söylediniz. Ben aynen hiç aksatmaksızın yaptım ama şuanki durumum çok ağrılarım var bacağıma vuruyor basıyorum ama otuduğumda bir süre doğrulamıyorum 5 ay gibi kısa bir sürede fıtık tekrarlarmı bilgilerinize ihtiyacım var. Yardımcı olursanız sevinirim. (Cevaplar için lütfen tıklayınız)
Hülya hanım Kontrole gelirseniz iyi olur. Tekrar değerlendirelim. Geçmiş olsun Kudret Türeyen
Hocam iyi günler, Size (Bandırmadan) boyun fıtıgı ameliyatı yaptığınız bir hastanın babasının tavsiyesi üzerine ulaşıyorum. İstanbulda oturuyorum. elimde EMG+EMR rapor sonuçlarım var. Mikrocerrahi ile fıtık ameliyatı, bel kayması için ise 4 adet vida takılması gerektiği söylendi. Ameliyat kararını vermek çok zor. Sizin düşüncelerinizi de almak istiyorum.Ancak İstanbuldaki medikal park hastanelerinde muayene yapıyormusunuz.Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. (Cevaplar için lütfen tıklayınız)
Semra hanım sizi muayene etmem ve filmlerinizi incelemem lazım. Bir gününüzü ayırırsanız ancak Bursa da görebilirim. Geçmiş olsun
Kudret Bey Merhaba.Adım Engin GÖKÇÜR. 36 yaşındayım. Gümüşhanedeyim. Yaklaşık 5 ay önce artan bel ağrılarımdan dolayı beyin cerrahına gittim. Çektirdiğim mr neticesinde L4-5 disk aralığında geniş tabanlı disk taşması olduğu kanal darlığı nedeniyle kireçlenmenin aşınmanın söz konusu olduğunu bu nedenle ameliyat olmam gerektiğini söylediler. Prof. bir hocam ameliyat olmam gerektiğini yaşımın genç olması nedeniyle tekrarlamaması için hareketli vidalar takacağını söyledi. Başka bir hoca yaşımın genç olması nedeniyle ameliyat olmamamı mümkün olduğunca ertelememi istedi. Sayın hocam düşüncelerinizi belirtirseniz çok sevinirim. (Cevaplar için lütfen tıklayınız)
Engin bey sizi muayene edip filmlerinizi incelemem gerekir. Sadece bel fıtığı için vida takılmasını uygun bulmuyorum. Geçmiş olsun
hocam iyi günler; babam 76 yaşında mide kanserine bağlı olarak mide(%70) yemek borusu(%50) ve dalak alınması şeklinde 10 yıl önce bir operasyon geçirdi. ayakta ağrı ve sendeleme sebebiyle noroloji ve beyin cerrahi muayenesi sonucu belde kanal darlığı tespit edildi. verilen sinir güçlendirici ilacın yan etkisi sonucu ayakta şişme hareketsizlik gibi şikayetler oluştu. durumun düzelmezse ameliyat deniliyor. mr sonucundaki bulgular şu şekilde: *lumber lordozda artış* lumber spondilozis ve dejeneratif diskopati bulguları*t11-12 düzeyinde santral solparasantral küçük disk protrüzyonu*l4-5 düzeyindebulging ve santral sol parasantraldisk protrüzyonu dural keseye bası. yanısıra sağ foraminal diskherniasyonu ve dar kanal.*L5 s1 düzeyinde L5 sakralize olarak değerlendirilmiştir. hocam; yaşı ve geçirdiği operasyon dikkate alındığında operasyon yapılıp yapılmaması konusunda tereddüt yaşıyoruz. operasyon ve yöntemi konusunda tavsiyelerinizi bekliyoruz. saygılarımla abdullah özyüksel konya (Cevaplar için lütfen tıklayınız)
Abdullah bey filmin bir önemi yok. Hastanın nörolojik muayenesinin çok iyi yapılıp tüm hastalıkları ile birlikte değerlendirilerek bir karar verilmesi gerekir. Geçmiş olsun
Merhaba benim yaklaşık 8 yıldır bel fıtığım mevcuttu.Yaklaşık 7 aydır bacağımda ağrı ve uyuşma var çektirdiğim MR larda siyatik sinire bası teşhisi kondu.Doktorlar ameliyat gerektiğini söylediler fakat ben ameliyattan korktuğum için istemedim .İnternetten bel fıtığı ile ilgili yazınızı okudum .Şu anda sizin yazdığınız gibi idrar kaçırma ve ayakta keçeleşme yok ameliyat olmadan sinire olan basıdan kurtulmam mümkün mü vemümkünse bu nasıl olacak ...Şimdiden teşekkürler.konya ereğlide oturuyorum hocam lütfen en kısa zamanda cevabınızı bekliyorum (Cevaplar için lütfen tıklayınız)
Mutlaka bir beyin cerrahi uzmanına muayene olmalısınız. Geçmiş olsun
hocam annemin belinden rahatsız yol yürüyemiyor 100 metre dahi gidemiyor bacagına vuruyor agrısı bandırmada bi doktara cıkardık belinde kayma oldunu söylediler biz bunun icin ne yapmamız gerekiyor sizin görüşünüzü almak istiyoruz,şimdiden teşekkür eder saygılarımı sunarım (Cevaplar için lütfen tıklayınız)
Annenizi muayene etmem gerekir. Geçmiş olsun
Merhaba hocam ben annem icin sorum var. 1954 dogumlu 2000 yilinda bel fitigi ameliyati gecirdi.simdi agrilari cogaldi bel kayigida ve bel fitigi tekrar olusmus .kisa boy vé kilo var hareket fazla yapamiyor ayakta durma veya yurume kisitli ayak agrilarindan cok sikayetcihocam bise yardim ederseniz sevirim( annem icin col uzuluyorom) tesekkurler (Cevaplar için lütfen tıklayınız)
Annenizi müsait bir zamanda görüp muayene etmem gerekir. Geçmiş olsun
Merhaba kudret bey.daha once size yazdim à ma siz geri donmediniz isalah busefer sorularmi cevap verirsiniz .ben annem icin uzuluyorom,belin de fitik oldugu icin ameliyat oldu 2000 yilinda à ma simdi bel agrisi bacaklarinda cekme vé bel kaymasi var ,hocam sizden istedim biz ne yapabiliriz annem 60 yasinda 1'55 boyunda vé 90 kusur kilosu var , yurume vé ayakta fazla kalamiyor lutfen bize yardimci olun tesekkurler (Cevaplar için lütfen tıklayınız)
Annenizi muayene etmem ve tetkiklerini görmem gerekiyor. Geçmiş olsun
Hocam merabalar ben 27 yaşında kamuda çalışan biriyim 15 yıldır beltıfığım var ilk MR çekiminde L4-l5 diskinde bulgin ,L5-S1 de ufak bel kayması vardı sonrası 5-6 yıl kadar diğer MR çekimlerinde de aynıydı ancak sonraki MR filmlerimde sürekli başka sıkıntılar çıktı tüm disklerde dejenerasyon , schmorl nödülleri ve kemik yapısında bozukluk(boynumda eğrilik var 15 yıldır)L5-S1 de protrüzyon çıktı bel kaymasının küçük olduğu söylendi devlet hastanelerindeki birçok Beyin Cerrahı bunların daha fazla ilerlemeyeceğini söyledi önerilen tedavi yüzerek kaslarımı güçlendimem oldu ancak disklerdeki dejerasyonun daha fazla ilerde sorun olacağından korkuyorum sürekli ağrılarım var ama alıştım ağrılara hocam ne yapabilirim yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler (Cevaplar için lütfen tıklayınız)
Spor yapın ( yürüyüş ve yüzme). Belinizi doğru kullanın web seki önerileri uygulayın. Geçmiş olsun
Sayin Kudret bey, Ben size fransa dan yaziyorum .ben 2010 yilinda ameliyat oldum bel fitigindan L4L5 sol tarafimdan. ve suan agrilarim ayni sekil oldu son cektigim emar filminde damar sikismasi olustugunu ve agrilarimin bundan kaynaklandigini soyluyor doktorum. sol bacagimda hizli yurudugumde agri ve kasta sertlesme oluyor ve guc kaybi olusuyor. bana tavsiye edebiliceginiz bir tedavi olursa cook memnun olurum. Saygilarimla. (Cevaplar için lütfen tıklayınız)
Mutlaka bir beyin cerrahisi uzmanı ile irtibata geçmenizi öneririm. Kuvvetsizliğiniz ilerleyebilir. Geçmiş olsun.
Sevgili Profesörümüz: Doktrluğunla ilgili tüm bilgilerini ve haberlerini okuduk.Çok mutlu olduk.Ayrıca aile yaşam tarzlarınızl da iftihar ediyoruz. Tüm aileye selam ve sevgiler. (Cevaplar için lütfen tıklayınız)
Çok sevgi ve saygılar:))
Slm hocam sagital ve transfer düzlemde T1-T2 sekanslar alınmıştır lomber lordoz düzlemiştir L4-5 ve L5-S1 intervertebral disklerinde dejeneratif hidrasyon kaybı L4-5 düzeyinde santral posterior herniyasyon tekal keseye belirgin bası L4-S1düzeyinde geniş tabanlı hafif posterior protrüzyon tekal keseye indentasyon izlenmektedir 2bacağım ağriyor zor ihtiyaç ımı gideriyorom 1,ameliyat nuksetmiş platin diyorlar ben korkuyorum platin takmaktan şimdiden teşekkür ederim (Cevaplar için lütfen tıklayınız)
Bu tip rahatsızlıklarda genellikle platin kullanmıyoruz. Sizi muayene ve tetkik etmem gerekiyor. Geçmiş olsun
merhabalar hocam.Eşim 28 yaşında bir bayan.doğuştan kuyruk sokumunda pinpon topu bir şişlik mevcutmuş.bazı hekimler bunun tümör bazıları ise su birikintisi olduğunu söylemişler.yaklaşık 8 ay önce bir bebek dünyaya getirdi fakat doğumdan sonra bu şişlik yumurta büyüklüğüne kadar ulaştı.hafif temas edildiğinde eşimde baş ağrısına neden oluyor.bu durum bizde ciddi kaygılara neden oluyor.bize tavsiyeniz neler olabilir.sizinle ne şekilde irtibata geçebiliriz Erzincanda ikamet ediyoruz.şimdiden ilginiz için teşekkür ederim (Cevaplar için lütfen tıklayınız)
Eşinizin mutlaka tetkik ve muayenesini yapmamız gerekiyor. Bu web sitesindeki numaradan randevu alabilirsiniz. Geçmiş olsun
Sn dr.rum yapmış olduğunux kanal daralması operasyonu ile belimdeki rahatsızlık geçti tekrar olması muhtemelmi egzersizlerime devam etmem durumunda omurga rahatsızlanması oranı nedir selamlar (Cevaplar için lütfen tıklayınız)
Size verdiğim programa uyunuz. Geçmiş olsun.
hocam merhaba. bugün bel fıtığı hastalığı sebebiyle ablamla beraber yanınıza gelmiştik.bel fıtığı rahatsızlığı olan benim ablamdı ancak bende de bazı belirtiler var. sağ dizimin dış kısmı diz kapağının hemen altında bazen ani bir acı hissediyorum. özellikle sol bacağı sağ bacak üstüne attığımda ve aşırı yorgunlukta (fazla ayakta kaldığım zaman) bu kendini bir anlık hissettiriyor ancak daimi değil. sizce bu fıtık başlangıcı olabilir mi ? (Cevaplar için lütfen tıklayınız)
Uzaktan birşey söylemek zor. Uğrarsanız muayene edeyim. Geçmiş olsun
annemde omurulik ıktı 3 adetde fıtık dendi şu an algolojiye gittik ama deişen yok beyin cerrahi vida takılması lazım der yazınızı okuyunca vida takılması zor gözükür 65 yaşında .. ankaradayızzzzzzzzzzzzz öneri olarak bir şey derseniz sevinriim saygılarımla hocam (Cevaplar için lütfen tıklayınız)
Bel fıtığında genelde vida gerekmez. Hastayı muayene etmem gerekir. Geçmiş olsun
hocam hayırlı akşamlar 1 yıl önce annemin omurgasındaki kanalların daralması sonucu ayak bileyinde düşme meydana geldi fıtık ameliyatı da oldu nöroloji bölümündede yattı fakat her hangi bi düzelme olmadı kanal daralmasıyla ilgili herhangi bir ameliyat yapıyormusunuz ve ya ameliyat la bilek te ki düşme giderilirmi teşekkür ederim (Cevaplar için lütfen tıklayınız)
Bu ameliyatları yapıyoruz tabiki. Ayak düşmesi varsa düzelmesi ile ilgili kesin birşey söylenemez. Geçmiş olsun
merhaba Kudret Bey. benim annem bel fıtığı ameliyatı oldu belinde iki tane fıtık vardı. ameliyattan çıktığında doktorlar bize beline belinde kayma vardı diyerek platin yerleştirdiklerini söylediler.sizce bunun herhangi bir sorun doğurması mümkün mü yani platin günlük hayatına engel mi (Cevaplar için lütfen tıklayınız)
Doktorunuzdan detaylı bilgi almanızı öneririm ve takiplerini ihmal etmeyin. Geçmiş olsun.
İyi günler.Babamı siz ameliyat yapmışsınız.Kendisi size çok teşekkür etmemi söyledi. Kolay gelsin. (Cevaplar için lütfen tıklayınız)
Sizde selam söyleyin. Kontrollerinizi ihmal etmeyin. Çok geçmiş olsun
Degerli Hocam .ben Almanyadayim.sizden ricam babamin tetkiklerini size ayri bir mail ile gönderiyorum.tetkik sonuclarina bakarak , Tedavi yöntemleriniz hakkinda kisa bir cevap yazip bizi yönlendirmeniz.sizin Bursada oldugunuzu duyunca cok sevindik.lütfen bizim sizi bulup Tedavi olmamizda yardimci olun.saygilar (Cevaplar için lütfen tıklayınız)
Memnuniyyetle her zaman. 444-4484 nolu telefondan randevu alabilirsiniz. Filmlerini kargo ile Medical Park Bursa adresine gönderebilirsiniz. Geçmiş olsun.
Çekilen emerda 5 adet fitık görünüyor hekimlere göre bacagın ön tarafında ağrı yaparmı elt. oturup kalkarken ayaklarda saplanma yaparmı bu belirtiler eşimde ben tarafınızdan ameliyat edildim tam 1 sene oldu şükür iyiyim . Not:eşim helen fizik tedaviye devam ediyor selamlar. (Cevaplar için lütfen tıklayınız)

İbrahim bey hastanın muayenesi çok önemli.

Geçmiş olsun

İyi geceler doktor bey ben 2007/2009 yıllarında bel fırığı operasyonu geçirdim ve son ameliyatında platin taktınız sizden öğrenmek istediğim bir hamilelik durumunda herhangi bir sorunla karşılaşabilir miyim risk nedir... Teşekkürler (Cevaplar için lütfen tıklayınız)

Ebru hanım

Genellikle bir sorun yaratmaz. Merak etmeyin.

Yine de bir rahatsızlık olursa beni arayın.

Geçmiş olsun

Merhaba Ben Durdu Sarıgül 42 ya. şında, İstanbulda ikamet etmekteyim, 22 06 215 tarihinde Adanada kanal daralmasından dolayı 10 adet pilatin uygulamalı ameliyat geçirdim. Ameliyat sonrası sol ayağımda sancılı ayak düşmesi meydana geldi fizik tedavi gördüm ve düzeleceğini fakat zaman alacağı söyleniyor. Bunun yanı sıra 6 ay geçmesine rağmen bel ağrılarım geçmedi,yürüme egzersizi yapmak istiyorum fakat sürekli olan yoğun ağrılar dan dolayı yürüyemiyorum. Akabinde sancılı ayak düşmesi ile birlikte, hâlen yoğun uyuşma ve keçeleşme var yüz mt (100 ) kadar yürüyünce uyuşma ve keçeleşme çoğalıyor. Pilatinleri söktürmeyi bile düşünüyorum çok zor durumdayım,lütfen bana yardım ediniz Bu durumda bana ne önerirsiniz? SAYGILAR. (Cevaplar için lütfen tıklayınız)

Durdu Hanım

Sizi muayene edip filmlerinizi incelemem gerekiyor.

Geçmiş olsun.

merhabalar doktor bey,ayakbilegimdeki siddetli agrilar sebebiyle onbes gun fizk tedavi gordukten sonra bel fitigi teshisi kondu ve ameliyat oldum.Ameliyatin uzerinden iki hafta gecmesine ragmen agri ayni yerde ve siddette devam ediyor ne yapmaliyim,smdiden tesekkur ederim. (Cevaplar için lütfen tıklayınız)

Tülay hanım,

Lütfen doktorunuzla görüşünüz.

Geçmiş olsun

Hocam,2002 yılında eşim sizden bel fıtığı ameliyatı oldu. Tekrar bel fıtığı olduğu gittiğimiz doktorlar tarafından söyleniyor. Ameliyat olacaz ama platin takacaklarından dolayı endişe ediyoruz.Bel fıtığı olanlara illaki platin takılır mı? Şimdiden cevabınız için teşekkür ederiz. (Cevaplar için lütfen tıklayınız)

Abdullah bey

Her bel fıtığı olan hastaya 2. kez vida takılır diye bir kural yoktur.

Geçmiş olsun

hocam iyi günler ben fakültede çalışan üseyin beyin akrabasıyım belfıtığı ameliyatı olmuştum üçüncüsünü siz yaptınız allah razı olsun iyiyim yalnız bel bölgesindeki ağrılarım bitmiyor kalçalarımın sağında ve solunda ağrılar devamlı oluyor neden acaba???? (Cevaplar için lütfen tıklayınız)

Yıldırım bey

Müsait bir zamanda uğrarsanız tekrar değerlendirelim.

Geçmiş Olsun

Sayın kudret tureyen Doktor bey benim belimde daralma var çok doktorlarda muayne oldum hep ameliyat dediler ağrım yururken uzun ayakta kaldığımda oluyor şimdi de sol dizimde ağrı var nefes nefese kalıyorum kalbimi zorlamaya başladım sık nefes almadan dolayı sayın doktorum ben de Bursa hamitlerde oturuyorum çikro cerrahiyi anlatmış sınız acaba bu nunla benimde sorunum kalkarmı ne olur yardım edin pisikolojimde çok bozuldu Ağustos ayından beri ben böyleyim çok haraketli hiper aktif biriyim nasıl kendimi korurum ameliyattan sonra onun düşüncesi beni çok duşunduruyor çok sağ olun benim sorunuma cevap yazarsanız sevinirim (Cevaplar için lütfen tıklayınız)

Fatma hanım

Öncelikle muayene ile operasyon gerekip gerekmediğine karar verilmesi lazım.

Geçmiş olsun

Merhaba hocam ben kütahya tavşanlı dan yazıyorum.eşim 33 yaşında 47 kilo biz kütahya da ortapediye muayene olduk biz bel fıtığı rahatsızligi biliyorduk ama Mr sonucu oynar bel kaymasi teşhisi kondu ve son kontrolde fitikta olustugu soyledi doktor bey ameliyattan başka yolu yok platin takilmasi gerekiyor dedi ama eşim hem ameliyattan korkuyor ameliyatsız başka yolu olabileceğini düşünüyoruz. Bize şu anda ne önerirsiniz cevaplardan seviniriz. (Cevaplar için lütfen tıklayınız)

Adem bey

Sizi muayene edip filmlerinizi görmeden birşey diyebilmem mümkün değil.

Geçmiş Olsun

sayın hocam yürümede sıkıntı cekiyorum.yürürken kalcalarım veayak bileklerimde ağrı veayaklarımda uyuşma oluyor,çektirdiğim emarlarda .....kanal yan uzunluğu7mm olup.kanal alanı700mm2olarak ölçülmüştür.bu düzeyde dar kanal daralması mevcuttur.bu durumda amaliyat olmam öneriliyor.amaliyat olursam eski sağlığıma kavuşabilirmiyim. (Cevaplar için lütfen tıklayınız)

Bedri bey

Öncelikle muayene olmanız ve filmleri görmem gerkiyor

Geçmiş olsun