ANEVRİZMA KANAMASI HASTALIĞI VE TEDAVİSİ

BEL FITIĞI VE TEDAVİSİ

BEL KAYMASI HASTALIĞI VE TEDAVİSİ

BOYUN FITIĞI VE TEDAVİSİ

DOĞUMSAL BOYUN veya BEL veya SIRTTA KESE-MENİNGOSEL MENİNGOMYELOSEL

DOĞUMSAL OMURGA AÇIKLIĞI (DOA)-SPİNA BİFİDA HASTALIĞI VE TEDAVİSİ

HİDROSEFALİ VE TEDAVİSİ

HİPOFİZ ADENOMU HASTALIĞI VE TEDAVİSİ

OMURGA-OMURİLİK TÜMÖRLERİ HASTALIĞI VE TEDAVİSİ

SİNİR SIKIŞMASI HASTALIĞI VE TEDAVİSİ

Beynimde tesadüfen baloncuk tesbit edildi ne yapmalıyım? (Cevaplar için lütfen tıklayınız)

Korkmayın toplumun %5-7 sinde beyin damarlarında bir anormallik vardır ama bunların hepsi patlayacak veya beyin kanaması yapacak demek değildir. Tansiyon, şeker gibi hastalıklara karşı tedbirli olun. Stressden uzak kalmaya çalışın. Sigara ve alkol kullanmayın. Kan yağlarınızı ve diğer bazı paremetreleri düzenli olarak kontrol ettirin.

Mutlaka bir beyin cerrahisi uzmanına başvurun ve muayene olup durumunuzu onunla detaylı şekilde konuşup bilgilenin.  

Hocam merhaba.Şuan 20 yaşındayım.8 yaşındayken beyin kanaması geçirdim.Ağaçtan düştüm.Travma sonucu oluşan bir kanamaydı.Ameliyatımıda oldum Trabzon Araştırma hastanasinde.5 6 gün yattım hastahanede sonrada hemen iyileştim.Bu yaşıma kadar hiç sorun yaşamadım.Hatta çok şiddetli baş ağrım bile olmadı.Ama kafamın arkasında kemik yok.Sağ arka tarafta çok küçük bi yerde.İleride bi sorun olur mu çok merak ediyorum.Her beyin ameliyatı olanlarda bu oluyor mu ?Teşekkür ederim şimdiden.. (Cevaplar için lütfen tıklayınız)
Hiçbir sorun yaratmaz. Sizi estetik olarak rahatsız eden birşey varsa o zaman çözüm üretilir. Geçmiş olsun.
doktor bey ben sizin amelyat ettiğinizdoğumdan sonrabeyindamarı tıkanankafa tasınıkesiğiniz kişiyim tanımıya bilirsinizbaznkesilenyeriçok sızlıyorvebeynimin içidesızlıyoroğlum geçen yanlışlıkla vurdu ve bütün kemiklerimsızladı herneyseeşim hastane vs.gibi muaynelereyetişemediğiiçinbende çalışamadığım için bendeişgöremezraporualmamıistiyor sizce alabilirmiyim temmudarandevumuzvar zaten sizeiyiçalışmalar k.i.b (Cevaplar için lütfen tıklayınız)
Gamze hanım daha erken gelirseniz bir görmek isterim. Raporunuz konusunda sizi başhekim sekreteri ile görüştüreceğim detaylara onlar daha hakim. Geçmiş olsun
hocam merhaba, annem bir ay önce anevrizma dolayısıyla hacettepe üniversitesinde servet inci hoca tarafından ameliyat edildi. servet hoca ameliyat sonrası ameliyatla ilgili bir sorun olmadığını söyledi yoğun bakımda iki hafta yattı. yaşı dolaysıyla ( 71 yaşında) riskli olduğunu söylemişti. yoğun bakımda çok iyiydi konuşmaya çalışıyordu. bizi tanıyordu. şimdi bir haftadır iyi olduğu için eve çıkardık fakat sürekli uyuyor bize hiç bir tepki vermiyor. seslendiğimizde gözlerini bile açmıyor. yani yoğun bakımdaki durumundan daha kötü durumda. daha iyiye gitmesi gerekmez miydi? biz nöbet ilacından oluyordur diye düşünüyoruz. kimileri de dahaca çok erken zamanla açılır diyorlar. ama ben durumundan çok endişeliyim. sizce ne yapmam gerekir bana lütfen yardımcı olun şimdiden çok teşekkürler. (Cevaplar için lütfen tıklayınız)
Ercüment bey Servet hoca bu konunun uzmanı ve sizin doktorunuzdur. Kendisi ile irtibatta olursanız çok daha iyi olur. Geçmiş olsun
Kudret hocam merhaba, 1958 Isparta/Senirkent doğumluyum.Sizinde methinizi oradaki akrabalardan öğrendim.Ben 2005 nisan ayında Bakırköy Devlet Hastanesinde rahmetli beyin cerrahi Aykut KARASU tarafından başarılı bir anevrizma ameliyatı oldum.2012 yılının Aralık ayına kadar hiç bir sıkıntım yoktu.Kontrol amaçlı Çapa'da anjıo oldum. Stendin çok yakınında2-2,5mm arasında bir anevrizma daha bulundu.6 ay doktorum tarafından bekletildim.2013 Mayıs ayında Çapa'da bir anjıo daha oldum. Anjıo sonucunda 2-2,5mm sol tarafımda ayrıyetten bir anevrizma daha olduğu ortaya çıktı.Stendin yanındaki anevrizmanın ameliyatının tekrarının çok riskli olduğunu söylüyorlar.Fakat İstanbul'da devlet hastanelerinde bu konuda bir doktor bulamıyoruz.Yardımlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum.Teşekkür ederim.. (Cevaplar için lütfen tıklayınız)
Arif bey böyle durumlar görülebilir. Anevrizma tabiki riskli bir rahatsızlıktan ama çözüm yolları olan bir hastalıktır. Filmleriniz ile beraber sizi görürsem daha iyi ve detaylı yardımcı olabilirim. Geçmiş olsun