ANEVRİZMA KANAMASI HASTALIĞI VE TEDAVİSİ

BEL FITIĞI VE TEDAVİSİ

BEL KAYMASI HASTALIĞI VE TEDAVİSİ

BOYUN FITIĞI VE TEDAVİSİ

DOĞUMSAL BOYUN veya BEL veya SIRTTA KESE-MENİNGOSEL MENİNGOMYELOSEL

DOĞUMSAL OMURGA AÇIKLIĞI (DOA)-SPİNA BİFİDA HASTALIĞI VE TEDAVİSİ

HİDROSEFALİ VE TEDAVİSİ

HİPOFİZ ADENOMU HASTALIĞI VE TEDAVİSİ

OMURGA-OMURİLİK TÜMÖRLERİ HASTALIĞI VE TEDAVİSİ

SİNİR SIKIŞMASI HASTALIĞI VE TEDAVİSİ

Hocam kardeşimde hipofiz adenom hastalığı var. 1 cm boyutunda ve kanama yapıyormuş ameliyat olması şart mı dır yoksa ilaç tedavisiyle düzelebilir mi. Doktorlar ameliyat olmazsa göz de problemler çıkabilir demiş ne yapacağımızı bilemiyoruz sizin görüşlerinizi alabilir miyiz yardımcı olabilir misiniz şimdiden teşekkür ederim. (Cevaplar için lütfen tıklayınız)
Hipofiz bezindeki adenomun kanaması önemli bir durumdur. Doktorunuzun önerilerine uyunuz. Geçmiş olsun Kudret Türeyen
Hocam, İyi günler dilerim.2011 yılında teşhis edilen 1.6X1.5 cm hipofiz tümörüm var.prolaktinim 63 civarında seyrediyor. Görme alanı testi geçen yıl normal çıkmıştı.Bu yıl henüz test yapılmadı.Ancak bu hafta yapılan MR sonucunda 18X11 mm görünüyor.Gitmiş olduğum beyin cerrahi doktorum şimdilik takip ediyor ancak ben 41 yaşında hastayım.Aynı zamanda tip 2 şeker hastasıyım.Ameliyatı ertelemek sizce sağlıklı bir karar mı?Yani yaş sebebiyle giderek ameliyat için daha uygunsuz bir hasta haline gelebilir ya da tümörün göz sinirlerine baskı yapmaya başlamasıyla oluşabilecek zararlar açısından geç kalıyor olabilir miyim? Çok teşekkür ederim.Saygılarımla... (Cevaplar için lütfen tıklayınız)
Kezban hanım Verdiğiniz bilgilere göre ameliyat olmanıza gerek yok. Tümörde büyümede yok zaten bir mm birisi cm olduğu için şaşırmış olabilirsiniz. G Geçmiş olsun
Merhabalar doktor bey.ben 22 yasinda bi bayanim.hacettepe hastanesinde hipofiz bezimde bir kitle tespit edildi,hipofiz adenomu tanisi konuldu görme alani ve hormonlarima bakildi hersey normal cikti ancak bana ameliyat onerildi.kitle 10mmx9.7mm buyuklugunde ne yapabilirim yardimci olur musunuz (Cevaplar için lütfen tıklayınız)
Sizi muayene etmem gerekir. Film ve hormon sonuçlarımızda başvurunuz. Geçmiş olsun.
merhaba dr. bey,sivastan yazıyorum .sitenizi yeni gördüm. abim 47 yaşında 22 nisan tarihinde hipofizdeki kitle sebebiyle ameliyat oldu.patoloji sonucu temiz çıktı .ameliyatı ankara ufuk üni. de oldu. geçen hafta taburcu olurken herşey normaldi,iki gün sonra fenalaştı .dr u hava kabarcığı oluştuğu için şiddetli baş ağrısı ve ayağa kalkamaması olabilir dedi.acaba bu konuda sizin görüşünüz nedir?şimdiden teşekkür ederim geçen hafta çekilen kranium bt sonucu; sella düzeyinde cerrahi işleme aitkemik değişiklikler mevcut. intrakraniel alanda yaygın serbest hava dikkati çekmektedir.kortikal ulkuslar bileteral hafif silik görünümdedir.posterior fossa yapıları tabidir. İLGİNİZE ÇOK TEŞEKKÜRLER.... (Cevaplar için lütfen tıklayınız)
Doktorlarınız gereğini yapacaktır. Onların söylediklerine uyunuz. Geçmiş olsun.
Dr.Bey iyi günler annem 12 yıldır Prolanktioma hastası.Son bir yıla kadar parlodel kullandı.Son bir yıldır dostinexe geçti.Annem bu hapa geçeli kilo almaya başladı.Bir ara ilacı bırakmaya karar verildi iki haftada 61.12 ye yükseldi.İlacı kullanınca 8.25 e düştü.Tümör boyutları 04.11.2014 teki MR da 5*6 çıktı.6 ay öncede aynı boyuttaydı.Anneme dr u 6 ay daha dostinex i kullanmayı akabinde tümör boyutlarında küçülme olmazsa amaliyat önerdi.Ancak biz amaliyat istemiyoruz.Çünkü annem ilaç kullandığında hormonu düşüyor,hayatını etkileyen bir sıkıntısı yok.Siz böyle bir hastaya amaliyat önerir misiniz? Bir de annem boyun damarlarında olan bir sıkıntıdan dolayı corasprin kullanıyor hergün.Bu ilaç tümör içi kanama yapar mı ? Bırakmasını önerir misiniz ? (Cevaplar için lütfen tıklayınız)
Filmleri ve sonuçları ile muayene olmasında yarar var. Takip çok önemli.
Hocam ben duran eserli hastanizim.hipofiz adenom teshisi koymustunuz.bazi tahlil sonuclarini istanbuldan geleceginizi soylemistiniz.biz zonguldaktan geldik.o gune kadari beklemeye gerek varmidir.bu sonuclari sizden telefonla ogerenebilirmiyim.sonuclara gore yuzde yetmis ameliyat dediniz.bu konuyu bize aydinlatabilirmisiniz.hastanin tc nosu 26387581000 cep numaram 05344190854 (Cevaplar için lütfen tıklayınız)
Duran bey sonuçlarınız ulaştı. Sizi arayacağız. Geçmiş olsun.
Annem 3.5 cmlik makroadenom ameliyatı oldu adenom sağ taraftan kafatası açılarak alındı ameliyatı 12 saat sürdü. 1 haftadır yoğun bakımda olan annemin sağ gözünde görme kaybı ve bilinc bulanikligi var. Bu görme kaybı ve bilinç bulanikligi(ameliyatını hatirlamama rahmetli teyzesini yaşıyor sanma vs.) Geri dönüşümlü müdür yoksa sürekli midir? Zamanla düzelecekse ne kadar beklemeliyiz eğer kalıcı komplikasyon ise engellemek için ne yapabiliriz? Bu komplikasyonlar % kaç sıklıkla gözükmektedir? (Cevaplar için lütfen tıklayınız)

Mehmet bey

Operasyonu yapan hekiminizle görüşmenizi öneriyorum.

Geçmiş olsun