ANEVRİZMA KANAMASI HASTALIĞI VE TEDAVİSİ

BEL FITIĞI VE TEDAVİSİ

BEL KAYMASI HASTALIĞI VE TEDAVİSİ

BOYUN FITIĞI VE TEDAVİSİ

DOĞUMSAL BOYUN veya BEL veya SIRTTA KESE-MENİNGOSEL MENİNGOMYELOSEL

DOĞUMSAL OMURGA AÇIKLIĞI (DOA)-SPİNA BİFİDA HASTALIĞI VE TEDAVİSİ

HİDROSEFALİ VE TEDAVİSİ

HİPOFİZ ADENOMU HASTALIĞI VE TEDAVİSİ

OMURGA-OMURİLİK TÜMÖRLERİ HASTALIĞI VE TEDAVİSİ

SİNİR SIKIŞMASI HASTALIĞI VE TEDAVİSİ

Belimde daralma varmış, artık yürürken çok zorlanıyorum, ameliyattan korkuyorum, özelliklede çivi takacağız dediler buda beni çok tedirgin ediyor.Ne yapmalıyım? (Cevaplar için lütfen tıklayınız)

YÜRÜME MESAFENİZ AZALDIYSA VE YÜRÜRKEN UYUŞMA VE AĞRI NEDENİ İLE SIK SIK DİNLENME İHTİYACI DUYUYORSANIZ, MUAYENE VE TETKİK SONUÇLARINIZDA UYUYORSA BELDE DARALMA VAR VE SİNİRLER BASI ALTINDA OLABİLİR. MERAK ETMEYİN DOĞAL SÜREÇTE YAŞLANIRKEN BU DURUMLA KARŞILAŞILABİLİNİR. BEYİN SİNİR CERRAHİSİ DOKTORUNUZ GEREKLİ GÖRÜRSE AMELİYAT İYİ BİR SEÇENEKTİR. BU AMELİYATLARIN ÇOK BÜYÜK BÖLÜMÜNDE BELE BAHSETTİĞİNİZ VİDA, ÇİVİ, TAKOZ AYIRAÇ VB...ALETLER TAKILMASI GEREKMEZ

SAYIN HOCAM 11.01.2012 TARİHİNDE BEL KAYMASINDAN AÇIK AMELİYAT OLDUM 1 GÜN AYAĞA KALKTIM ANCAK SOL BACAĞIMDAKİ AĞRILARDAN YÜRÜYEMEDİM EMARIM ÇEKİLDİ 1 SONRA TEKRAR AMELİYAT OLDUM ŞÜKÜR ŞİMDİ İYİYİM EĞRİLİP DOĞRULUYORUM YÜRÜYORUM AZDA OLSA AĞRILARIM VAR ANCAK SORUNUM AMELİYAT BÖLGEMDE DEVAMLI OLARAK SIVI AKMAKTA PANSUMANLI İKEN O KADAR ANLAMAMIŞTIK ANCAK DOKTORUMUZ PANSUMANI KALDIRDI AÇIK DAHA ÇABUK TOPLARSIN DEDİ ANCAK 3 GÜNDÜR YARAM AÇIK ANCAK SIVI GELİYOR YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM....... (Cevaplar için lütfen tıklayınız)

Acilen doktorunuza başvurun. Bir an önce bu akıntının durdurulması lazım. menenjit olma riskiniz var.

Geçmiş olsun.

Merhabalar hocam. Ben Aralık 2012 ayında Bel kayması ve fıtıktan ameliyat oldum. 5-6 ay geçmesine rağmen sırtımın üstüne yattığım zaman dizlerimden ayaklarıma doğru çok sancı oluyor. Sırtım hala acıyor. Bir sakıncası olabilirmi. Ağrı kesici kullanabilirmiyim. Tavsiyeleriniz nelerdir. Bana bu konularda bilgi verirseniz memnun olurum Hocam. Teşekkürler. (Cevaplar için lütfen tıklayınız)
Recep bey Düzenli egzersiz ve yürüyüş yapınız, ideal kilonuza ininiz. Şikayetleriniz çok fazla ise mutlaka hekiminize başvurunuz. Geçmiş olsun Kudret Türeyen
Belimden 3 kere ameliyat oldum platin vardı kırıldı ve çıkarıldı. Şimdi sol bacağımda ağrı gene iki bacağımda çekilme ve ağrı var. Sırtımda kayma var. Bu yüzden sırtımda da ağrım var. Belimin hareketlerinde kısıtlama ve ağrı var. Boynumda ağrılarım var. Bu ağrılar 9 yıl önce geçirdiğim trafik kazası sonucu ortaya çıktı ve 9 yıldır da çekiyorum. Bana bu konuda yardım edebilir misiniz? İlginizden dolayı teşekkürler. (Cevaplar için lütfen tıklayınız)
Selma hanım Sizi detaylı olarak muayene edip tetkiklerinizi görmek gerekir. Geçmiş olsun Kudret Türeyen
Sayın Hocam, 30 ağustosta medical park hastenesinde omuruna platin taktığınız Hatice Bastal'ın kızıyım. Annem yatakta kendisi sağına soluna dönebiliyor, bizim ikna etmemiz ile korsesini takıp oturtabiliyor ama çok canım yanıyor ve dikişler ayrılacak gibi geliyor deyip hep yatmak istiyor buna izin vermeli miyiz ve hiç mi yürümemeli çünkü banyo yaptırmak istiyorum ve banyo mesafesi 5m kadar. Ayrıca fizik tedavi hareketlerini de yapmak istemiyor yaram geçsin öyle diyor biz de üzmek istemiyoruz ve açıkçası bir şey olur diye korkuyoruz. Biz bu hareket ve yarasını sakınmaya bağlı sürekli yatma isteğine uymalı mıyız? Teşekkürler... (Cevaplar için lütfen tıklayınız)
Nursen hanım Size çıkışda verdiğimiz eğitim ve öneriler formlarına uymanızı öneririm. Geçmiş olsun
Kudret Bey merhabalar. 10 Eylül 2012 tarihinde bel kaymasından dolayı ameliyat oldum ve belime 4 platin takıldı. Ameliyattan önce yürüme güçlüğü çekiyordum ameliyattan sonra yürümem biraz daha rahatlaştı. Yalnız agrılarım çoğaldı. Fizik tedavi agrılarımı azaltmadı.Mr cekıldıgımde his kaybının oldugunu,fıtıgın olustugunu ve kanal daralmasının oldugunu soyledıler ve ameliyattan sonra 10 kilo birden aldım şuan 82 kıloyum kilolarım yuzundende rahat hareket edemiyorum. Bana önerebileceginiz bir egzersiz var mı? (Cevaplar için lütfen tıklayınız)
Sizde komşu segment daralması denilen durum olabilir. Doktorunuzla tekrar detaylıca görüşünüz. Geçmiş olsun.