Hasta yorumları ve cevapları - 2Misafir 

Oğlumun ameliyatını gerçekleştirdi Kudret Hocam. Bir arkadaşımın tavsiyesiyle gitmiştim. Onlar çok memnun kalmışlardı bize önerdi. Ameliyat çok güzel geçti ama sonucu bilmiyoruz henüz sürecimiz devam ediyor. Oğlumun kuyruk sokumunda kist vardı ve yürüyemiyordu. Paytak paytak yürüyordu ve parmak uçlarına basamıyordu. Ameliyat dan sonra rahatsızlığının kalktığını söyledi. Tedavi süreci devam ediyor. Doktor'un tavsiyesiyle yüzüyor ve yürüyor. Gayet memnun kaldık.

Prof. Dr. Kudret Türeyen

Öncelikle nazik yazınız için teşekkür ederim. Oğlunuzun hastalığı biz beyin cerrahlarının ameliyat kararı almakta çok zorlandığımız hastalıklardandır. Nitekim birkaç hekim konsültasyonu yaptıktan ve ileri tetkikler sonrası bu kararı almıştık hatırlarsınız. Bu ameliyatlar beyin cerrahlarının pek yapmak istemediği, çok meşakkatli ve ameliyat sonrası hastanın mutlak uyumunu gerektiren ameliyatlardır. Nitekim ameliyat sonrası baya zor günler de geçirmiştik. Neyse ki bunların hepsi geride kaldı, sonuç çok başarılı, dev kist yok oldu ve tüm sinirler bası altında kalmaktan sorunsuz kurtuldu. Zaman içinde egzersiz ile gücü de tamamen yerine gelecek. Tekrar çok geçmiş olsun. Bir rahatsızlık hissederseniz lütfen benimle irtibata geçiniz. Sevgi ve saygılarımla.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Filiz 

Devlet hastanesinde gittiğimiz doktor tavsiye etti kızım için. Kudret Hocaya bulun ve ona gidin dedi. Gittiğimizde gayet memnun kaldık.Açık görüşlü,karşılıklı konuşup dialog kurabiliyoruz Kudret Bey ile. Güler yüzlü bir doktor. Kızımın Bel fıtığı ve eğriliği vardı.Çok fazla bacak ağrısı yapıyordu. 1 ay önce bel fıtığı ameliyatı oldu. eğriliği gitti ve tedavi sürecimiz olumlu olarak devam ediyor. Hocamızı herkese tavsiye ediyorum.

Prof. Dr. Kudret Türeyen 

Öncelikle yazdıklarınız için teşekkür ederim. Daha öncede yazdığım gibi maalesef günümüz teknoloji çağında gençler çok uzun süre bilgisayar, tablet ve telefonlarda oturuyorlar, bu da bel, boyun ve sırt ile ilgili omurga hastalıklarına ve fıtıklara yol açmaktadır. Yapılan son güvenilir araştırmalarda 9-18 yaş gurubunda boyun bel ve sırt ağrısı nedeni ile fizik tedavi bölümlerine başvurular 3 kat artmış durumda. Çocuklarda operasyon kararı için çok düşünür çok ince eler sık dokuruz ama çocuğunuz için en iyi çözüm buydu. Neyse ki her şey yolunda gitti ve hepimiz mutluyuz. Merak etmeyin her gün daha da iyi olacaksınız. Tekrar geçmiş olsun. Bir rahatsızlık hissederseniz lütfen benimle irtibata geçiniz. Sevgi ve saygılarımla. 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şaban Ayyıldız 

Balıkesir de yaşıyorum ve çevremden en az 20 kişiyle görüştüğümde hepsi de Kudret Hoca da ameliyat olduklarını, çok memnun kaldıklarını söylediler. Gittiğimizde yoğun ilgisiyle karşılaştık. Ameliyat oldum ve en kısa zamanda sağlığıma kavuştum. Ben de tavsiye üzerine gitmiştim ve herkese tavsiye ediyorum.

 

Prof. Dr. Kudret Türeyen 

Sevgili Şaban bey, zor ve sıkıntılı bir operasyonu başarıyla atlattık. Seninde uyumun sayesinde her geçen gün daha da iyi olacaksın. Biraz da kilo vereceksin tabi! Sana verdiğim önerileri uygula, yürüyüş ve yüzmeyi ihmal etme. Ama mutlaka yürüyüş yap. Senin ürettiğin yoğurt ve kaymakların tadı da damağımızda bu arada :). Tekrar çok geçmiş olsun. Bir rahatsızlık hissedersen hemen benimle irtibata geç. Sevgi ve saygılarımla.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

iRFAN

Bursa da bir arkadaşım ameliyat olmuştu ve çok memnun kaldığı için önerisiyle gittik. Eşimi ve kardeşim bel fıtığından ameliyatı oldular. İkisi de ertesi gün yürümeye başladılar. Yıllar önce babamda aynı ameliyatı olmuştu şu anda 87 yaşında ve hiçbir sıkıntısı yok,beline 2 tane platin takıldı. Kime tavsiye ettiysem memnun kaldılar.

Prof. Dr. Kudret Türeyen 

İrfan bey, öncelikle yazdıkların ve tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim. Bel fıtığı günümüzde halk arasında çok basit bir hastalık olarak görülmeye ve algılanmaya başladı. Bunda kontrolsüz ve sorumsuz şekilde medyanın bu hastalığı çok hafife alan yayınlarının hatası çok fazla. Bel fıtığı önemli bir rahatsızlıktır. Kimin ameliyat edileceğine karar verilmesi ise en önemli konudur. Yani gerçekten endikasyonu doğru konulmuş hastayı ameliyat etmek bu işin püf noktasıdır. Bel fıtığı ameliyatında başarı doğru hasta seçimi ile başlar. Teknik olarak ise günümüzde en iyi ve kendini ispatlamış yöntem mikro-cerrahidir. Tekrar çok geçmiş olsun. Bir rahatsızlık hissederseniz lütfen hemen benimle irtibata geçin. Sevgi ve saygılarımla.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

nejdet arık 

İnternet üzerinden araştırma yaptığımızda ne kadar başarılı bir doktor olduğunu gördük ve gitmeye karar verdi. Çok kibar bir beyefendi. Çok güzel ilgilendi. Bel fıtığı ameliyatı oldum. Durumum çok ciddiydi,kısmi felç olmuştum.Tedavisinden sonra sağlığıma kavuştum. Çok teşekkür ediyorum Hocama.

Prof. Dr. Kudret Türeyen 

Nejdet bey, nazik yazınız için teşekkür ederim. Bel fıtığı çok yaygın bir rahatsızlık. Hastaların ancak %2-3 ü ameliyatlık oluyor. Yani doğru ve gerçekten ameliyat edilmesi gereken hastayı ameliyata almak işin en önemli kısmı. Maalesef günümüzde kontrolsüz medya ve bazı özel kurumlar sayesinde bu konu çok suiistimal edilmektedir. İyi olmanıza çok sevindim. Tekrar çok geçmiş olsun. Önerilerimizi uygulayın. Bir rahatsızlık hissederseniz lütfen çekinmeden hemen benimle irtibata geçin. Sevgi ve saygılarımla. 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

İSMAİL BİÇER 

Bel fıtığından dolayı gittim Kudret Hocama. Çok büyük ağrılarım oluyordu. Ayağımı sürükleye sürükleye gittim. Ameliyat oldum ve hiçbir ağrım kalmadı. Gayet iyiyim. Tedavi sürecim devam ediyor,henüz yeni oldum ameliyatımı. Hocam bir kaç ay için de daha da iyi olacağımı belirtti. Çok memnun kaldığım için bir kaç tane yakınıma da tavsiye ettim.

Prof. Dr. Kudret Türeyen 

İsmail bey, yazınız için teşekkür ederim. Bel fıtığı çok yaygın bir rahatsızlık. Hastaların ancak %2-3 ü ameliyatlık oluyor. Yani doğru ve gerçekten ameliyat edilmesi gereken hastayı ameliyata almak işin en önemli kısmı. Maalesef günümüzde kontrolsüz medya ve bazı özel kurumlar sayesinde bu konu çok suiistimal edilmektedir. İyi olmanıza çok sevindim. Tekrar çok geçmiş olsun. Önerilerimizi uygulayın. Bir rahatsızlık hissederseniz lütfen çekinmeden hemen benimle irtibata geçin. Sevgi ve saygılarımla. 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

 

METİN AKAY (5 Mart 2016) 

Bir doktor arkadaşımın önerisiyle tanışmıştım Kudret Hocam ile. Oğlum beyin kanaması olmuştu. Devlet hastanesinde 15 gün yattı fakat çözüm bulamadık.Anevrizma ameliyatı oldu,beynine klips takıldı. Çok şükür şu anda çok iyi sağlık durumu.Allah kimsenin başına vermesin ama böyle bir şey olduğu takdir de mutlaka Kudret Hocamı öneriyorum.

Prof. Dr. Kudret Türeyen 

Metin bey, öncelikle çok geçmiş olsun. Çok ciddi bir hastalıktan başarı ile kurtuldunuz. Bu ameliyatlar çok tecrübe gerektiren operasyonlardır. İyi olmanıza çok sevindim. Her geçen gün daha da iyi olacaksınız. Lütfen size verdiğim önerilerimizi uygulayın. Bir rahatsızlık hissederseniz çekinmeden hemen benimle irtibata geçin. Sevgi ve saygılarımla. 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gamze Güler 

Daha önce bir tanıdığımız ameliyat olmuştu onların tavsiyesiyle gittik. Çok kısa süre içinde tedaviyi uzatmadan hemen ilgilendi. Babam bel fıtığı ameliyatı oldu. Ameliyata gitmeden önce babam sol bacağını kullanamıyordu,sinirlere baskı yaptığı için. Hastaneden yürüyerek çıktı. Hocam zaten ameliyata girmeden önce seni hastaneden yürüterek çıkaracağım demişti,dediğini yaptı. Kesinlikle herkese tavsiye ediyorum.

Prof. Dr. Kudret Türeyen 

Gamze hanım nazik yazınıza ve babanızın iyi olmasına çok sevindim. Lütfen babanız egzersizlerini ve yürüyüşlerini ihmal etmesin. Her geçen gün daha iyi olacak. Bel ve boyunu doğru kullanmak çok önemlidir. Bu konuyu çocukluktan itibaren eğitim sistemimize sokmamız lazım. Sadece bel ve boyunu doğru kullanarak, kilo almamayı öğreterek ve yürüme alışkanlığı kazandırarak ileride bugün yapılan bel, boyun, kalça ve diz ameliyatlarını yarıdan aza düşürebiliriz.Her geçen gün daha da iyi olacaksınız. Lütfen size verdiğim önerilerimizi uygulayın. Bir rahatsızlık hissederseniz çekinmeden hemen benimle irtibata geçin. Sevgi ve saygılarımla.

 

 

ZD 

Farklı bir branş için gittiğim doktorumun tavsiyesiyle gittim Kudret Hocama. Belimde 4 yerde Sinir daralmasından dolayı ameliyat oldum. İlgisinden ve tedavisinden dolayı çok memnun kaldım.

Prof. Dr. Kudret Türeyen 

Yorumunuz için teşekkür ederim. Belde daralma özellikle 60 yaş üzerinde görülen bir rahatsızlıktır. Sizde 4 yerde var olan daralmayı tek taraftan girerek iki taraflı genişletme operasyonu ile yapmıştık. Eskiden çok yoğun şekilde bu ameliyatlarda iki taraflı açıp, genişletip vidalarla da tuttururduk. Şimdi çoğunlukla vida ve protez kullanmadan bu operasyonları yapıyoruz. Yani eskiden portakalı kesip içini boşaltır ve sonra kabuğu dikerdik, şimdi portakalın içine bir delikten girip içini boşaltıyoruz diyebiliriz. Şöyle örnek vereyim 2010 yılına kadar yılda ortalama 197 vidalı bel ameliyatı yaparken, artık sadece yılda 26 vidalı bel ameliyatı yapmaya ihtiyaç duyuyorum. Son 2 sene içinde de 99 kişinin vidalarını çıkardım. Yani yeni teknik oldukça başarılı. Her geçen gün daha da iyi olacaksınız. Lütfen size verdiğim önerilerimizi uygulayın. Takiplerinizi aksatmayın. Bir rahatsızlık hissederseniz çekinmeden hemen benimle irtibata geçin. Sevgi ve saygılarımla.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ayhan Ersoy 

Kudret Hocama tavsiye üzerine gitmiştim. İlgi,alaka,anlayış çok güzeldi. Bilgisi tartışılmaz zaten. Annem omurilik sıkışmasından dolayı ameliyat oldu. Şuanda çok iyi. Önceden kambur yürüyordu,ameliyat olduktan sonra duruşu düzeldi,dik yürüyebiliyor. Çok memnun kaldık.

Prof. Dr. Kudret Türeyen 

Ayhan bey yorumunuz için teşekkür ederim. Belde daralma özellikle 60 yaş üzerinde görülen bir rahatsızlıktır. Hastalar yol yürüme mesafesinde azalma yürürken artan ağrı ve bacaklarda uyuşma ile başvururlar. Eskiden çok yoğun şekilde bu ameliyatlarda iki taraflı açıp, genişletip vidalarla da tuttururduk. Şimdi çoğunlukla vida ve protez kullanmadan bu operasyonları yapıyoruz. Örneklemek gerekirse eskiden portakalı kesip içini boşaltır ve sonra kabuğu dikerdik, şimdi portakalın içine bir delikten girip içini boşaltıyoruz diyebiliriz. Şöyle örnek vereyim 2010 yılına kadar yılda ortalama 197 vidalı bel ameliyatı yaparken, artık sadece yılda 26 vidalı bel ameliyatı yapmaya ihtiyaç duyuyorum. Son 2 sene içinde de 99 kişinin vidalarını da çıkardım. Yani yeni teknik oldukça başarılı, ben ve hastalar memnunuz. Anneniz her geçen gün daha da iyi olacak. Lütfen size verdiğim önerilerimizi uygulayın. Bol yürüyüş yapın, dik durun. Takiplerinizi aksatmayın. Bir rahatsızlık hissederseniz çekinmeden hemen benimle irtibata geçin. Sevgi ve saygılarımla. 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

GS 

Kudret Hocamdan çok memnun kaldık. Annemin beyninde sıvı birikmesi vardı ve ameliyat oldu. Çok kısa zaman içerisinde sağlığına kavuştu. Hastasıyla birebir ilgilenen bir doktor olduğu için herkese tavsiye ediyorum.

Prof. Dr. Kudret Türeyen 

Annenizin iyi olmasına çok sevindim. İleri yaşlarda görülen beyinde su toplaması kendisini kısa adımlarla yürüme, idrar kaçırma ve hafıza bozukluğu şeklinde gösterir. Hastaların belinden su alarak yaptığımız testlerde fayda gördüğüne inandığımız hastalara şant operasyonu yaparız. Bunu kafadan veya belden karına şant takma şeklinde uygularız. Tanısı kesin konulan hastalarda oldukça başarılı sonuçlar almaktayız. Tekrar geçmiş olsun. Bir rahatsızlık hissederseniz lütfen benimle irtibata geçiniz. Takiplerinizi aksatmayınız. Sevgi ve saygılarımla. 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

YAKUP AĞLAR 

Üniversite de babamın beyninde bir kitle ile karşılaşıldı.İyi huylu ama bir operasyon geçirmesi gerekiyordu.Çevremde araştırırken komşumun referansı ile gitmeye karar verdik.Kudret beyin ilgisinden, davranışından ve en önemlisi açıklamaları ile rahatlatması güven verdi ve tercih etmemizde en büyük etken oldu.Babamın ameliyatını başarılı bir şekilde gerçekleştirdi.Babam sağlığına kavuştu Kudret beye çok teşekkür ederim.

Prof. Dr. Kudret Türeyen 

Yakup bey, yorumunuz için teşekkür ederim. Hipofiz adenomları kendilerini hormonal bozukluklar, baş ağrıları, görme bozuklukları ile belli ederler. Günümüzde ilaç, radyoterapi ve cerrahi ile tedavi yöntemleri vardır. Cerrahi gerektiğinde en iyi ve tercih edilen yöntem burundan girilerek yapılan mikro ve endoskopik cerrahilerdir. Oldukça başarılı ameliyatlardır. Tekrar çok geçmiş olsun. Bir rahatsızlık hissederseniz lütfen benimle irtibata geçiniz. Takiplerinizi aksatmayınız. Sevgi ve saygılarımla.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Fahriye Altunkaya 

Kudret bey 6 senelik doktorumuz tesadüf üzerine tanıştık oğlum 26 günlüktü beyin kanaması geçirdiğinde tedavi sürecimiz devam ediyor ikinci ameliyatını olacak Kudret bey o kadar mükemmel bir doktor ki onun gibi doktorlar olmalı mutlaka. Oğlumun üzerinde benden daha çok emeği var diyebilirim.

Prof. Dr. Kudret Türeyen 

Fahriye hanım, gerçekten çok uzun ve meşakkatli mücadele dolu günler geçirdik ve geçirmeye de devam ediyoruz. Çok sevimli bir oğlunuz var, her ortamda kendini sevdiriyor ve çok da akıllı maşallah. Hastaneye yattığı anda tüm hastanedeki personelin maskotu  oluveriyor. Yeni doğan beyin kanamaları ve sonrasında hidrosefali (şizensefali) hastalığı uzun soluklu sabır ve mücadele gerektiren hastalıklar. Bence tüm zorlukları hep beraber aşacağız. Mücadeleye devam hep beraber. Kontrollerinizi aksatmayın. Sevgi ve saygılarımla.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

B.K. 

Kudret beyden çok memnun kaldım hem ameliyat öncesi hem ameliyat sonrası.Bel fıtığım vardı birçok yerde çivi takılması gerektiğini söylediler Kudret bey gerek olmadığını söyleyip mikro cerrahi ile işlemi yaptı.ilgili işinde başarılı bir doktor.

Prof. Dr. Kudret Türeyen 

Yorumunuz için teşekkür ederim. Daha öncede yazdığım gibi artık vidalı operasyonlara ihtiyaç yeni tekniklerle çok azaldı. Örneğin ben 2010 yılına kadar senede 197 vidalı ameliyat yaparken şimdi yılda 26 ameliyatı vidalı yapıyorum. Merak etmeyin her gün daha iyi olacaksınız. Size verdiğim eğitim ve önerilere lütfen uyun. Tekrar geçmiş olsun. Bir rahatsızlık hissederseniz lütfen benimle irtibata geçiniz. Kontrollerinizi aksatmayınız. Sevgi ve saygılarımla.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

E. Z. 

Kudret beyi İnternetten araştırdım ben de kanal darlığı vardı. Dar kanalların tedavisi için Türkiye de yeni uygulanan bir işlem ile ameliyat yaptı araştırdığımda hiç bu yöntemi görememiştim.500 mt kadar bir mesafe bile yürüyemiyordum. Gittiğim doktorlar bana ısrarla kemik alınacak yerine platin takılacak diyorlardı. Bende bunu çok istemiyordum. Kudret bey bu yeni uygulama ile hem omurgama bir dokunma yapmadı hem kireçlenen bölgeyi temizledi ameliyattan 4 saat sonra ayağa kalktım 2-3 gün sonra işime geri dönebildim. Allah kendisinden razı olsun mutlaka tavsiye ederim.

Prof. Dr. Kudret Türeyen 

Yorumunuz için teşekkür ederim. Daha önce yaptığım bir yorumun tekrarı olacak ama tekrarda her zaman fayda vardır. Belde daralma özellikle 60 yaş üzerinde görülen bir rahatsızlıktır. Hastalar yol yürüme mesafesinde azalma yürürken artan ağrı ve bacaklarda uyuşma ile başvururlar. Eskiden çok yoğun şekilde bu ameliyatlarda iki taraflı açıp, genişletip vidalarla da tuttururduk. Şimdi çoğunlukla vida ve protez kullanmadan bu operasyonları yapıyoruz. Örneklemek gerekirse eskiden portakalı kesip içini boşaltır ve sonra kabuğu dikerdik, şimdi portakalın içine bir delikten girip içini boşaltıyoruz diyebiliriz. Şöyle örnek vereyim ben 2010 yılına kadar yılda ortalama 197 vidalı bel ameliyatı yaparken, artık sadece yılda 26 vidalı bel ameliyatı yapmaya ihtiyaç duyuyorum. Son 2 sene içinde de 99 kişinin vidalarını da çıkardım. Yani yeni teknik oldukça başarılı, ben ve hastalar memnunuz. Her geçen gün daha da iyi olacaksınız. Lütfen size verdiğim önerilerimizi uygulayın. Bol yürüyüş yapın, dik durun. Takiplerinizi aksatmayın. Bir rahatsızlık hissederseniz çekinmeden hemen benimle irtibata geçin. Sevgi ve saygılarımla.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Filiz Ay

İnternet üzerinden araştırmam sonucunda Kudret beye gittik çocuğum 15 yaşında bel fıtığı ameliyatı oldu şu an çok iyi kontrollere gidiyoruz Kudret bey çok ilgi bir doktor hastasına karşı samimi ve içten size güven veriyor.

Prof. Dr. Kudret Türeyen 

Filiz hanım, öncelikle yazdıklarınız için teşekkür ederim. Maalesef günümüz teknoloji çağında gençler çok uzun süre bilgisayar, tablet ve telefonlarda oturuyorlar, bu da bel, boyun ve sırt ile ilgili omurga hastalıklarına ve fıtıklara yol açmaktadır. Yapılan son güvenilir araştırmalarda 9-18 yaş gurubunda boyun bel ve sırt ağrısı nedeni ile fizik tedavi bölümlerine başvurular 3 kat artmış durumda. 15 yaşında çocuğa operasyon kararı için çok düşünür çok ince eler sık dokuruz ama oğlunuz için en iyi çözüm buydu. Neyse ki her şey yolunda gitti ve mutlu. Her gün daha da iyi olacaksınız. Tekrar geçmiş olsun. Bir rahatsızlık hissederseniz lütfen benimle irtibata geçiniz. Sevgi ve saygılarımla.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Arif Canbaz 

Kudret hocamdan çok memnunum Allah ondan razı olsun bel fıtığı ameliyatı oldum Kudret hoca dört dörtlük biri işinde ki başarısı olsun samimiyeti sıcaklığı olsun çok memnunum.

Prof. Dr. Kudret Türeyen 

Arif bey, öncelikle yazdıkların için ben teşekkür ederim. İyi olmana çok sevindim. Tekrar geçmiş olsun. Sana verdiğim egzersizleri ve programı uygula, dikkat etmen gereken şeyleri unutma. Bir rahatsızlık hissedersen lütfen benimle irtibata geç. Kontrollerini ihmal etme. Sevgi ve saygılarımla.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

B.F. 

Uzun yıllardır Kudret hocama gidiyorum 2015 yılı mayıs ayında da beyin ameliyatı oldum kitle aldırdım çok memnunum kendisi mükemmel bir hekim mutlaka tavsiye ederim.

Prof. Dr. Kudret Türeyen 

Sevgili B...i bey, öncelikle yazdıkların için teşekkür ederim. Seni 6 sene takip ettikten sonra seni ameliyata alma kararını beraber vermiştik hatırlarsın. Burundan girerek son 3 ayda büyümeye başlayan hipofiz adenomunu başarılı bir şekilde aldık. Çok da başarılı oldu. İyi olmana çok sevindim. Bu uyumun sayesinde daha da iyi olacaksın. Dediklerime dikkat et, kontrollerini aksatma. Bir rahatsızlık hissedersen lütfen benimle irtibata geç. Sevgi ve saygılarımla.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Hasan Türkyılmaz 

Tavsiye üzerine gittim. Çok güzel ilgi gösteriyor ve çok nezih bir doktor. Boyun fıtığından ameliyat oldu. Çok başarılı geçti sayesinde sağlığıma kavuştum. Rahatsızlıklarım sona erdi herkese tavsiye ediyorum.

Prof. Dr. Kudret Türeyen 

Sevgili Hasan ve Mutlu beyler yorumunuz için çok teşekkür ederim. Boyun kemiklerinin ön tarafındaki ligamentin ileri derecede kalsifikasyonu (taşlaşması) nadiren görülür. Uzak doğu da çok sık gözlenir. Bunlar yutma ve konuşma güçlüğünün yanı sıra boyun hareketlerinde kısıtlanmaya ve uyku bozukluklarına yol açarlar. Operasyon ile bu kitlenin çıkarılması gerekir. Bazen tekrar ederler onun için takip önemlidir. İyi olmanıza çok sevindim. Kontrollerinizi aksatmayınız. Bir rahatsızlık hissederseniz lütfen benimle irtibata geçin. Sevgi ve saygılarımla..

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Nilüfer Belbağ 

Hocama,tanıdıklarımın vesilesiyle gittim.Ağrılarım vardı sol ayağımda, belimden gelen ağrılardı. Omurlarda kireçlenme vardı ve sinirlere baskı yapıyordu. Ameliyat oldum ve sağlığıma kavuştum. İlgisinden çok memnun kaldım. Birçok tanıdığıma da tavsiye ettim.

Prof. Dr. Kudret Türeyen 

Nilüfer hanım yorum ve tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Belde daralma hastalığında artık biraz meşakkatli ama çok farklı mikro cerrahi girişim ile dekompresyon sağlıyoruz. Bu sayede vida, protez, rod, cage gibi yabancı malzemelere ihtiyaç duymadan operasyonların çoğunu yapıyoruz. Hasta konforu üst düzeyde oluyor. Görüntü kirliliği olmuyor, komplikasyon oranı çok düşüyor. Doktor biraz fazla emek harcıyor ama değiyor. Her gün daha da iyi olacaksınız. Tekrar geçmiş olsun. Egzersizlerinizi yapınız, yürüyüşü bırakmayınız, kilo almayınız. Kontrollerinizi aksatmayınız. Bir rahatsızlık hissederseniz lütfen benimle irtibata geçiniz. Sevgi ve saygılarımla. 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nesrin Acar

İnternetten araştırmalarım sonucunda ulaştım hocama. Çok net, açık ve doğruları konuşuyor. Para için ameliyat yapmak isteyen doktorlardan değil. Maddiyata hiç önem vermiyor.. Bel fıtığı ameliyatı oldum. aksayarak yürüyordum ve ağrılarım vardı. Hemen ertesi gün bu sorunum sona erdi.Hocamı bir yakınıma tavsiye ettim.

Prof. Dr. Kudret Türeyen 

Nesrin hanım yorumunuz ve tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Bel fıtığı günümüzde çok yaygın. Maalesef bu kadar yaygın olunca da birçok ehliyetsiz kişi tarafından çokça suiistimal de ediliyor. Bunun yanı sıra bel ve boyun fıtığı için büyük bir yan sanayi de var, sülükçülerden masaj yapan yatakçılara kadar. Ama biliyoruz ki bel ve boyun sorunları için mutlaka kanıta dayalı tıbbi bir çözüm vardır. O nedenle safsata ile uğraşmadan uzman hekim yardımı almak en doğrusudur. Hastaların %1-3 ü ameliyatlıktır. Bunlar için de en iyi yöntem mikro cerrahidir. Her gün daha da iyi olacaksınız. Tekrar geçmiş olsun. Egzersizlerinizi yapınız, yürüyüşü bırakmayınız, kilo almayınız. Kontrollerinizi aksatmayınız. Bir rahatsızlık hissederseniz lütfen benimle irtibata geçiniz. Sevgi ve saygılarımla. 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Adile Karaman 

Daha önce de bir ameliyat olmuştuk Kudret Bey'e. Bel fıtığı ameliyatı olmuştu annem ve sonrasında bel kaymasından dolayı gidilmişti. İnternetten de araştırdık hocamı. Çok başarılı ameliyatlara imza attığını gördük. Annem tuvalete bile gidemiyordu,ayakta duramıyordu. Şimdi her gün 1,5 km yol yürüyor. Bel sorunları yaşayan herkese tavsiye ediyorum.

Prof. Dr. Kudret Türeyen 

Adile hanım yorumunuz için çok teşekkür ederim. Bel kaymaları çeşitli derecelerde sınıflandırılmaktadır. Hastanın şikayetine ve yaptığımız tetkiklerin sonuçlarına göre de basitten komplekse birçok girişim yapmaktayız. Travma dışında oluşan kaymalar genelde dejenerasyon sonrası ek faktörlerin (kilo, ağır iş, uygunsuz iş, ağır kaldırma...) eklenmesi ile oluşmaktadır. O nedenle egzersiz, bel ve boyunu doğru kullanmak, kilo almamak, uygun çalışma pozisyonu...ve birçok şey önemlidir. İyi olmanıza çok sevindim. Her gün daha da iyi olacaksınız. Tekrar geçmiş olsun. Egzersizlerinizi yapınız, yürüyüşü bırakmayınız, kilo almayınız. Kontrollerinizi aksatmayınız. Bir rahatsızlık hissederseniz lütfen benimle irtibata geçiniz. Sevgi ve saygılarımla.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

İbrahim sever 

Bir akrabamızın beyin ameliyatını gerçekleştirmişti ve çok memnun kaldıkları için tavsiye üzerine gittik Kudret Hocama. İlgisi güzel bir doktor. Kaza sonucu oğlumun belinde kırıklar meydana gelmişti. Ameliyatla sekiz tane vida takıldı.Gayet başarılı bir ameliyat geçirdi. Tedavisi kontrollerle devam ediyor. Hocamızdan genel olarak çok memnun kaldık.

Prof. Dr. Kudret Türeyen 

İbrahim bey yorumunuz için teşekkür ederim. Travmalar sonrası (kaza ve düşme) omurga kırıkları maalesef görülmekte ve bazen çok dramatik sonuçları olabilmektedir. Bu durumlarda hastanın muayenesi ve tetkiklerini göz önüne alarak bazen çok hızlı hareket etmemiz gerekir. Hastanın dakikaları önemlidir. Bu travmaları minimuma indirmek trafik kurallarına uymak ve riskli işlerde iş yeri güvenlik kurallarını uygulamakla mümkündür. Lütfen önerilerimize uyunuz. Her gün daha da iyi olacaksınız. Kontrollerinizi aksatmayınız. Bir rahatsızlık hissederseniz lütfen benimle irtibata geçiniz. Sevgi ve saygılarımla. 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kadir Dülger 

Kudret Hocamıza bir tavsiye üzerine gittik. Annemin omuriliğinde su olmasından dolayı ameliyat oldu ve sağlığına kavuştu kısa zaman içerisinde. Daha önce gittiğimiz doktorlar ameliyat olursa felç olur demişlerdi. Kudret Hocam ameliyat etti ve başarılı geçti.Ameliyat hakkında detaylı olarak bilgilendirdi. Herkese tavsiye ediyorum.

Prof. Dr. Kudret Türeyen 

Kadir bey yorumunuz için teşekkür ederim. Omurilikte su toplaması (syringomiyeli) nadir gözlenen bir rahatsızlıktır. Bu durumda eğer sebep belli ise öncelikle onu ortadan kaldırıp sonucunu izleriz ama eğer kesin sebep bulamazsak ve hastanın şikayeti-bulguları da varsa syringomiyeliye yönelik operasyonlar yaparız. Bunlar ağızlaştırmalardan şant ameliyatlarına kadar birçok çeşittir. Amaç oradaki su basıncını düşürerek omuriliğe basıyı kaldırmaktır. Her gün daha da iyi olacaksınız. Tekrar geçmiş olsun. Kontrollerinizi aksatmayınız. Bir rahatsızlık hissederseniz lütfen benimle irtibata geçiniz. Sevgi ve saygılarımla.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nurten Erol 

Kudret beyi internette beyin cerrahı doktorlarını araştırırken gördüm hoşuma giden hastalarının yorumlarına cevap vermesiydi bizde başka dr.aramadankudret beyden randevumuzu aldık Balıkesirden gittik, eşimin sol kasığında şiddetli ağrı,his kaybı vardı yürüyemez bir hale gelmişti nerdeyse dr.bey MR a baktı ve balıkesirde kaç dr un göremediği patlamış olan fıtığı gördü.Ameliyata karar verildi biz o gün hemen hastaneye yattık akşam üzeri ameliyat oldu ertesi gün öğle üzeri taburcu olduk eşim arabayı kendi kullanarak 15km mesafede oturan kardeşime gittik gece orda kaldık ve sabahına tekrar yola çıktık Balıkesire 4-5 kere mola vererek geldik .Eşim ağrılarından kurtuldu sağlığına kavuştu Teşekkürler KUDRET Hocam.. 

Prof. Dr. Kudret Türeyen 

Sevgili Nurten hanım nazik yorumunuz için teşekkür ederim. Bel fıtığı günümüzde çok yaygın bir hastalık haline gelmiştir. Özellikle masa başı çalışmak, yeni teknolojik aletlerle uzun süre çalışmak, hareketsiz yaşama bağlı kilo artışı ek faktörler olarak karşımıza çıkmaktadır. Bel ve boyunu doğru kullanmamaya bağlı olarak, bel fıtığı çok yaygın bir rahatsızlık. Maalesef eğitim sistemimizde vücudu doğru kullanma, kilo ile mücadele, düzenli spor....gibi sürekli eğitimler yok. Bel fıtığı hastaların ancak %1-3 ü ameliyatlık oluyor. Yani doğru ve gerçekten ameliyat edilmesi gereken hastayı ameliyata almak işin en önemli kısmı. Maalesef günümüzde kontrolsüz medya ve bazı özel kurumlar sayesinde bu konu çok suiistimal edilmektedir. İyi olmanıza çok sevindim. Tekrar çok geçmiş olsun. Önerilerimi uygulayın. Bir rahatsızlık hissederseniz lütfen çekinmeden hemen benimle irtibata geçin. Sevgi ve saygılarımla. Prof.Dr.Kudret Türeyen

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ALİ ARSLAN

Bir yakınımıza beyin ameliyatı yapmıştı ve tercih ettik çok başarılı oldugu için. Sağlığıma kavuşturdu yeniden. Beyin tümörü sebebiyle ameliyat oldum ve çok iyiyim şu anda. Yaşamaz diyen doktorlar bile olmuştu ve 2 yıldır çok sağlıklıyım. 

Prof. Dr. Kudret Türeyen 

Ali bey yorumunuz için teşekkür ederim. Beyinin iyi huylu tümörleri yavaş büyür ve geç bulgu verirler. Yavaş büyüdükleri için de beyin bu kitleyi tolere eder. Yapılan beyin görüntülemelerinde ortaya çıkarlar. Sizin operasyonunuz çok başarılıydı ve 3 senedir sorunsuz takibimiz devam ediyor. Takiplerinizi aksatmayınız. Sizdeki bu tipteki tümörleri ilk 5 sene 6 ayda bir sonraki 5 sene yılda bir filmlerle takip ederiz. Her geçen gün daha iyi olacaksınız. Bir sorun olursa beni hemen arayabilirsiniz. Lütfen kontrollerinizi aksatmayınız. Sevgi ve saygılarımla.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Vesile Hiçyılmaz 

Yeğenim araştırmaları sonucunda ulaştı ve birkaç kişiden duyduk iyi doktor olduğunu. Hastasına sevgi ve saygıyla yaklasıyor hastasına. Kudret hocamız tarafından beyin tümöründen dolayı ameliyat etti ve çok başarılıydı. Çok teşekkür ediyorum hocamıza. Allah başımızdan eksik etmesin böyle doktorları. 

Prof. Dr. Kudret Türeyen 

Sevgili Vesile hanım yorumunuz için çok teşekkür ederim. Beyin tümörlerinde artık tedavide çok başarılı işler yapıyoruz. Bunu radyoterapi ve ilaçlarla birleştirince başarımız daha da artıyor. Sizin kendinize güveniniz ve inancınız, etrafınızdaki sevenlerinizin de desteği ile daha da iyi olacaksınız. Sizin operasyonunuz çok başarılı geçti. İyi olmanıza çok seviniyorum. Her geçen gün daha iyi olacaksınız. Bir sorun olursa beni hemen arayabilirsiniz. Lütfen kontrollerinizi aksatmayınız. Sevgi ve saygılarımla.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Engin Kayhan

Kudret beyden çok memnunuz bir problem yaşamadık kızım belinden ameliyat oldu ameliyat başarılı geçti Allah razı olsun Kudret bey sayesinde kızım sağlığına kavuştu kontrollerimiz devam ediyor herkese tavsiye ederim 

Prof. Dr. Kudret Türeyen 

Yorumunuz için teşekkür ederim. Yenidoğan da spina bifida olduğunda, hem aile için hem çocuk için hem de hekim için uzun ve yorucu bir süreç başlamış demektir. O nedenle hamilelik öncesi ve sırasındaki kontroller çok önem arz etmektedir. Bundan sonraki süreçte de kızınızın sağlığı ile ilgileniyor ve takip ediyor olacağım. Ayrıca diğer branş doktorlarının da takibi önemli (nöroloji, üroloji-nefroloji, fizik tedavi, ortopedi gibi) İleride karşımıza çıkabilecek sorunlarla da hep beraber mücadele edeceğiz. Ecrin in iyi olmasına çok seviniyorum. Bir sorun olduğunda hemen beni arayın. Kontrollerinizi aksatmayın. Sevgi ve saygılarımla. Prof. Dr. Kudret Türeyen

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Hilal 

Çok memnun kaldım Kudret hocamdan. İlgisi alakası çok güzeldi. Babamın beyin tümörü ameliyatını yaptı.Çok kısa zamanda ayağa kalktı babam. Biz tavsiye üzerine gitmiştik ve bu sorunu yaşayan herkese tavsiye ediyorum. 

Prof. Dr. Kudret Türeyen 

Hilal hanım yorumunuz için teşekkür ederim. Beyin tümörlerinde operasyonlardaki tecrübelerimizin gelişmesi ve ileri teknoloji sayesinde oldukça iyi sonuçlar almaya başladık. Bazı tümörler haricinde hastalara ek bir sorun yaratmadan tümörü çıkarabiliyoruz. Sonrasında da kemo ve radyo terapiler etkili oluyor. Hastalarımızın uyumu ve takiplerini aksatmamaları kendileri için çok önemli. Babanızın ameliyatı çok başarılı oldu. Her geçen gün daha iyi olacaksınız. Bir sorun olursa lütfen beni hemen arayınız. Sevgi ve saygılarımla. Prof. Dr. Kudret Türeyen

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

İsa

Kudret hocamızdan çok memnun kaldım. İlgisi ve alakasından çok memnun kaldım. Hastasıyla çok güzel ilgileniyor. Babamın bel fıtığı ameliyatından dolayı gitmiştik ve ameliyat oldu. Çok olumlu sonuç verdi tedavisi. Kısa zamanda sağlığına kavuştu. 

Prof. Dr. Kudret Türeyen 

İsa bey yorumunuz için teşekkür ederim. Bel fıtığı ameliyatları önemli ameliyatlardır. Mikrocerrahi bugün bilinen en etkili ve iyi yöntemdir. Önemli olan doğru hastayı yani gerçekten ameliyat gereken hastayı ameliyata almaktır. Başarının sırrı budur. Gereksiz ameliyat veya ameliyat yöntemi, gereksiz yere bele yabancı cisimler takmak bel fıtığında başarıyı çok düşürür. Babanızın iyi olmasına çok sevindim. Kontrollerinizi aksatmayınız. Size verilen önerileri ve egzersiz programını uygulayınız. Bir rahatsızlık hissederseniz lütfen benimle irtibata geçiniz. Sevgi ve saygılarımla. Prof.Dr.Kudret Türeyen