Hasta yorumları ve cevapları - 1YORUMLAR VE CEVAPLAR

 

güray şahin:

 

Merhaba 2014 yılı Ekim ayında düşme sonrasında acil hastaneye gittik ve akabinde film çekildi beynimin sağ lopunda 3.5 santim tümör teşhisi kondu bulunduğumuz hastaneden bize kudret beyi önerdiler kendisine gittik ve bize tümörün alınmasını söyledi kendisi o arada Amerika’ya gidecekti.Hatta bize düşünmemizi ve başka meslektaşlarımla görüşebilirsiniz dedi evet biz gittik fakat kudret beyle operasyona girmeye karar verdik ve iyi ki de böyle bir karar vermişiz.Kudret bey hastasını tanıyan ve ilgilenen bir hoca ve aynı zamanda gerçekleriyle sizi aynı oranda rahatlatan iyi bir kişi 2 sene oldu ameliyat olalı 3 ayda bir kontrollere devam etmekteyim.kendisine tekrar Teşekkürler. Güray şahin

 

Prof. Dr. Kudret Türeyen:

Güray bey, öncelikle yorumunuz ve güveniniz için teşekkür ederim. Operasyon sonrası 2 seneyi aştık ve çok iyi gidiyoruz. Beyinin kendi hücresinden kaynaklı ve düşük dereceli tümörlerde ilk operasyonda kitlenin tamamının çıkarılması çok önem arz ediyor. Ben yıllardır bu operasyonlarda Beyin Ultrasonografisi kullanıyorum ve kalan tümör var mı ameliyat esnasında görebiliyor ve ameliyatımı şekillendirebiliyorum. Bu sayede maksimum oranda tümör çıkarabiliyorum. Sizin operasyonunuz çok başarılı geçti ve tümörü tamamen çıkardık. İyi olmanıza çok seviniyorum. Her geçen gün daha iyi olacaksınız. Bir sorun olursa beni hemen arayabilirsiniz. Lütfen kontrollerinizi aksatmayınız. Sevgi ve saygılarımla. 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Hülya Tekçe:

Merhabalar.Hayatimin en zor sınavını ocak  ayı başında oğlumun beyin kanamasıyla başlayan süreçte verdim.Dr.dostumun tavsiyesiyle hatta buna tavsiyede denemez anevrizma ameliyatının tek ismi olarak söylediğinde hiç düşünmeden Kudret hocamıza ulaştık.İyi ki ulaştık iyi ki tanıştık.Oğlumun iki kez geçirdiği beyin kanamasından sonra gerçekten çok riskli olan anevrizma ameliyatı çok basarili geçti.Yaşamın o ince çizgisinde gidip gelen oğlum her gecen gün daha iyiye gidiyor.İki oğlum ve ben sizi tanıdığımız için çok şanslıyız.iyi ki varsınız iyi ki sizi tanıdık.Hem bilim insani olarak hem de insani duygularınıza sonsuz saygı duymamak elde değil.Sizin gibi hekimlerin çoğalması dileğiyle. H.Tekce

 

Prof. Dr. Kudret Türeyen:

Hülya hanım, içten ve mutlu eden yazınız için teşekkür ederim. Gerçekten siz bir anne, ben bir hekim olarak zor günler geçirdik. Çok zor ve tehlikeli bir hastalıktan sizin de desteğiniz sayesinde başarı ile kurtulduk. Bende sizleri tanıdığım için çok memnunum. Dostluğumuz her zaman devam edecek. Metin in iyi olması çok sevindirici, her geçen gün daha iyi olacak. Bir sorun olursa beni hemen arayabilirsiniz. Lütfen kontrollerinizi aksatmayınız. Sevgi ve saygılarımla.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Cazibe Ateş:

Sevgili kudret hocama bir Dr arkadaşımızın tavsiyesiyle gittik Kız kardeşim hipofiz bezinde tümörü vardı ve sağlığı oldukça bozuktu. Hocamın ve ekibinin sayesinde çok başarılı bir ameliyat geçirdi şu anda sanki yeniden doğmuş gibi maşallah hocama ne kadar teşekkür etsek azdır Allah uzun ömürler versin ki bir çok hastaya şifa olsun kardeşim şu anda sağlıklı ve mutlu tabi ki bizde hem iyi bir hekim hem de çok iyi bir dost edindik iyi ki varsınınız hocam iyi ki sizi tanımışız hocamı hem iyi bir hekim olarak hem de çok çok iyi bir insan olarak tavsiye ederim cazibe ateş Çanakkale

 

Prof. Dr. Kudret Türeyen 

Sevgili Canan ve Cazibe hanım kardeşler, bende sizleri tanıdığım için çok memnunum. Nazik dostane iltifatlarınız için teşekkür ederim. Umarım bu neşeniz hep daim olur. Sizlerin de uyumu ile hastalıkta çok iyi bir süreç geçirdik ve devam ediyoruz. Tekrar geçmiş olsun. Bir rahatsızlık hissederseniz lütfen benimle irtibata geçiniz. Kontrolleri aksatmayınız. Sevgi ve saygılarımla.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Vacit Yorulmaz 

Kudret Hocamı Tamamen Tesadüf Üzerine 2013 Yılında Tanıdım ve aynı yıl Beynimde bulunan tümörü başarılı bir operasyon sonucu alarak beni tekrar sağlığıma kavuşturduğu için sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Ameliyat önce ve sonrası hastasına olan ilgi ve alakası hep aynı ve hala ne zaman bir sağlık problemim olsa rahatlıkla arayabildiğim ve sorularıma cevap alabildiğim ve En önemlisi hastasına güven veren bir hekim…

 

 

Prof. Dr. Kudret Türeyen 

Vacit bey inşallah bundan sonrada iyi devam edecek her şey. Ameliyatınızın öncesi ve sonrasındaki sizin ve çevrenizin uyumu da iyi olmanızda çok etkili. Bu konuda bende sizleri tebrik ediyorum. İyi olmanıza çok sevindim. Geçmiş olsun. Bir rahatsızlık hissederseniz lütfen benimle irtibata geçiniz. Kontrolleri aksatmayınız. Sevgi ve saygılarımla.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Alper turan_1999 

 

Kudret hocaya tavsiye üzerine ulaştım.Ağrısız ayak düşmesi nedeniyle daha önce gittiğim doktor derhal bel fıtığı ameliyatı olmam gerektiğini söylerken Kudret hocam MR da gözüken fıtığın böyle bir ayak düşmesi yapmayacağını söyleyerek benden baş boyun sırt MR ı istedi.Ve bu MR da beynimdeki tümörü gördü.Olayın bel fıtığıyla ilgisi olmayıp beyin tümöründen kaynaklandığını tespit ettiği anda mesleğinde çok tecrübeli ve bilgili olduğunu kanıtladı.Ve ben 10 dakikada içinde ameliyat olmaya karar verip hastaneye yattım.Ertesi gün Kudret hoca ve değerli ekibi ameliyatımı gerçekleştirdi ve beni ömür boyu felç olmaktan kurtardı.Hocamız ameliyat öncesi samimi ve cesaret veren konuşmasıyla,ameliyat sonrası ilgisi ve alakasıyla mesleğinde olduğu kadar insanlık olarak da büyüklüğünü kanıtladı.Kudret hoca kıymeti bilinmesi gereken büyük bir bilim adamıdır.Allah ondan bin kere razı olsun.

 

 

 

Prof. Dr. Kudret Türeyen 

Sevgili Nurseli hanım, nazik iltifatlarınız için teşekkür ederim. Bundan sonraki süreçlerde de birlikte olacağız ve tüm zorlukları birlikte aşacağız. Beyin tümörüne bağlı ağrısız düşük ayak çok sık görülmez. Neyse ki zamanında yakaladık gerekli müdahaleyi yaptık ki ertesi günden itibaren güç kaybınız düzelmeye başladı. Çok geçmiş olsun. Bir rahatsızlık hissederseniz lütfen benimle irtibata geçiniz. Sevgi ve saygılarımla…

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

M.Ş.  

Kudret hocamdan Allah razı olsun çok memnunum bel fıtığı ameliyatımı oldum her sene de kontrollerime gidiyorum. İlgili sıcak işinde çok başarılı bir hekim tavsiye ederim.

 

Prof. Dr. Kudret Türeyen 

Yorumunuz için çok teşekkür ederim. Bel fıtığı operasyonunda en önemli kural doğru hastayı opera etmektir. Bel ve bacak ağrısı olan 100 kişiden sadece 1-4 kişi ameliyat gerektirir. En iyi yöntem mikrocerrahidir. Hastalar ameliyat sonrası genellikle 24 saatten kısa sürede taburcu olurlar. Her geçen gün daha iyi olacaksınız. Egzersizlerinizi yapınız, kilo almayınız, yürüyüş yapınız. Kontrollerinizi aksatmayınız. Bir rahatsızlık hissederseniz lütfen benimle irtibata geçiniz. Sevgi ve saygılarımla.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

İsmail Aşkın 

Kudret beye ben minnettarım omuriliğimde kist vardı ameliyat esnasında da %99 felç riskim vardı ameliyatımı çok başarılı ile yaptı 7-8 sene oldu mesleğinde tecrübeli başarılı insancıl yaklaşıyor hala da görüşürüm kendisini çok seviyorum.

 

Prof. Dr. Kudret Türeyen 

Sevgili İsmail, içten yorumun için teşekkür ederim. Omurilik kistleri nadirdir ve bulgu verdiklerinde genelde büyümüştür. Çıkarıldıktan sonra hastaların bozuklukları hızla düzelir. Ek bir sorun olmazsa da erken dönemde taburcu olup günlük yaşamlarına dönerler. İyi olmana çok sevindim, beni her zaman arayabilirsin. Kontrollerini aksatma. Sevgi ve saygılarımla.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mustafa Kaplan (25 Mart 2016) 

Eşimi daha önce başka bir doktor ameliyat etmişti ve platin takılmıştı.Sorunu giderilmediği için Kudret hocamıza gittik ve ameliyat oldu.Bel fıtığı ameliyatı oldu fıtıklardan temizledi.Eşim şu anda çok iyi. Birkaç arkadaşımı da yönlendirdim kendisine.

 

Prof. Dr. Kudret Türeyen 

Mustafa bey yorumunuz için teşekkür ederim. Bel fıtığı operasyonunda vida, protez veya başka aparatların kullanımı genellikle %1 den daha az hastada gerekli olur. Bu tip malzemeler kırıklarda, ciddi kaymalarda, tümörlerde kullanılır. Kullanım gereklilikleri bilimsel kriterlerin oluşmasına bağlıdır. Literatürde yine de hem vidalı hem vidasız yapılan operasyonlar ve karşılaştırmaları çoktur. Tartışmalar devam etmektedir. Ben şahsım adına son 5 senedir platin veya vidayı az kullananalra tarafındayım ve çok memnunum. İyi olmanıza sevindim. Her geçen gün daha iyi olacaksınız. Egzersizlerinizi yapınız, kilo almayınız, yürüyüş yapınız. Kontrollerinizi aksatmayınız. Bir rahatsızlık hissederseniz lütfen benimle irtibata geçiniz. Sevgi ve saygılarımla.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

NAİME BEYOĞLU 

 

Muhteşem bir hekim alanında uzman,İyi ki karşılaşmışız kendisiyle. Annemin ameliyatını yaptı. Annem bel fıtığı ameliyatı oldu ve hiçbir sıkıntısı kalmadı. Annem yeniden doğduğunu söylüyor. Tavsiye ettiğimiz yakınlarımız da çok memnun kaldılar.

 

Prof. Dr. Kudret Türeyen 

Sevgili Naime hanım nazik yorumunuz için teşekkür ederim. Hep söylediğim gibi doğru hastayı seçmektir bel fıtığı ameliyatındaki başarının sırrı. Operasyon asla hafife alınmamalıdır. Tecrübe ister bilgi birikimi ister. Çok hafife alınarak yapılan medyatik yayınlar toplumu yanlış yönlendirmektedir. İyi olmanıza sevindim. Her geçen gün daha iyi olacaksınız. Egzersizlerinizi yapınız, kilo almayınız, yürüyüş yapınız. Kontrollerinizi aksatmayınız. Bir rahatsızlık hissederseniz lütfen benimle irtibata geçiniz. Sevgi ve saygılarımla.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

ŞERİF GETİREN 

 

Bir kaç sene önce eşim ameliyat olmuştu ve çok memnun kaldığım için tercih ettim. İlgisinden çok memnun kaldım. Bel fıtığı ameliyatı oldum ve ağrılarımdan kurtuldum. Ameliyat sonrası da hiçbir sorun yaşamadım.

 

Prof. Dr. Kudret Türeyen 

Şerif bey yorumunuz için teşekkür ederim. Bel fıtığı hastalığı son zamanlarda basınında katkısı ile çok hafife alınan ve suiistimale açık bir konu haline getirilmiştir. Bel fıtığı önemli bir rahatsızlıktır. Özellikle ameliyat olması gereken hastanın seçilmesi bu işin en önemli ve hassas noktasıdır. Gerçekten ameliyat olması gereken hasta oranı %1-3 dür. O nedenle gerçekten gerekli hasta opere edildiğinde başarı oranı çok yüksektir. Her geçen gün daha iyi olacaksınız. Egzersizlerinizi yapınız, kilo almayınız, yürüyüş yapınız. Kontrollerinizi aksatmayınız. Bir rahatsızlık hissederseniz lütfen benimle irtibata geçiniz. Sevgi ve saygılarımla.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

SEYFİ TOKER 

Daha önce de başarılarını duyduğum için tercih ettim. İlgi, alakasından ve hastaya yaklaşımından çok memnun kaldık. Babamın omurgasında problem vardı ve ameliyatla düzeltildi. Sonuçtan çok memnun kaldık.

 

Prof. Dr. Kudret Türeyen 

Seyfi bey yorumunuz için çok teşekkür ederim. İleri yaşlarda oluşan omurgadaki çökme kırıkları ile sık karşılaşılmaktadır. Genelde kemiklerdeki zayıflıktan kaynaklanır (osteoporoz). Bu kırıklar ağrı ile kendini gösterir ve zamanla hastalarda öne eğilme (kifoz) ortaya çıkabilir. Bu gibi durumlarda gerek duyduğumuzda basitten komplekse doğru birçok cerrahi yöntem ile bu kırığın zarar vermesini önlemeye çalışıyoruz. Sizin operasyonunuzda oldukça başarılı oldu. Bundan sonrasında size verdiğimiz önerilere uyunuz. Her geçen gün daha iyi olacaksınız. Egzersizlerinizi yapınız, kilo almayınız, yürüyüş yapınız. Kontrollerinizi aksatmayınız. Bir rahatsızlık hissederseniz lütfen benimle irtibata geçiniz. Sevgi ve saygılarımla.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

FATMA VARDAR 

Kanal daralması, sinir sıkışması ve bel kayması ameliyatı olmuştum Hocama. Sayesinde ayağa kalktım. Öncesinde yürüyemiyordum şu anda yapamadığım hareket yok. Davranışları ilgisinden ve ekibinden de çok memnun kaldım.Hocamızdan Allah razı olsun,çok memnun kaldım,herkese tavsiye ediyorum.

 

 

 

Prof. Dr. Kudret Türeyen 

Fatma hanım güzel yorumunuz için teşekkür ederim. Belde kaymaların hepsine vida takılması gerekmiyor. Hareketli filmlerde oynama yoksa ve düşük dereceli kayma ise çoğunlukla gerekmiyor. Tabi ki gerekli olduğunda da takıyoruz ve o bölgeyi dondurarak kemiklerin daha fazla kaymasını engelliyoruz. Amacımız sinirleri ve omurilik kanalını rahatlatmak. Bazı durumlarda da taktığımız vidaları hastaların şikayeti olursa amacımıza ulaşmışsak söküyoruz ve bir daha da takmıyoruz. Bu vidalar adeta bir inşaat kalıbı görevi görüyor yani asıl amacımız içine dökülen betonun kaliteli donmasını sağlamak. Vidalar bir süre sonra gevşeyebilir, kemik içinde küçük veya orta düzeyde oynayabilir, kırılabilir, kayabilir.....Ayrıca Nede olsa yabancı cisim olduğu için de ağrılara neden olabilir. Böyle durumlar oluşursa söküyoruz. Nitekim ben son 2,5 yılda 120 hastamdan vidaları söktüm ve bir sorunla da karşılaşmadım.Bundan sonrasında size verdiğimiz önerilere uyunuz. Her geçen gün daha iyi olacaksınız. Egzersizlerinizi yapınız, kilo almayınız, yürüyüş yapınız. Kontrollerinizi aksatmayınız. Bir rahatsızlık hissederseniz lütfen benimle irtibata geçiniz. Sevgi ve saygılarımla.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ramazan Dalkılıç

Ağabeyim Bursa da beyin kanaması geçirdi ve tanıdıklarımızın vasıtasıyla ulaştık Kudret Hocama. Kişiliğiyle konuşmasıyla, merhametiyle on numara bir doktor. Kardeşimin ameliyatı çok başarılı geçti ve sağlığına kavuştu. Kendisine bu konuda minnettarız.

Prof. Dr. Kudret Türeyen 

Sevgili Nedim ve Ramazan beyler, yorumlarınız için teşekkür ederim. Düşük dereceli beyin tümörleri (Glial tümörler) uzun süre kendilerini saklayabilir ve tesadüfen saptanabilirler. Yıllarca bir sorun da çıkarmadan durabilirler. Bunun yanı sıra takipleri gerekir çünkü bu hastalık beyinin tümünü ilgilendirir. Bir süre sonra bir veya iki üst seviyeye çıkarak karakter değiştirebilirler. Bundan sonrasında size verdiğimiz önerilere uyunuz. Her geçen gün daha iyi olacaksınız. Onkolog arkadaşlarımızla da irtibatınızı kesmeyiniz. Kontrollerinizi aksatmayınız. Bir rahatsızlık hissederseniz lütfen benimle irtibata geçiniz. Sevgi ve saygılarımla.

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

NİSA TERZİ  

Sürekli hastasıyız Kudret Hocamın.Kendisinden çok memnun kaldık. Kızımın ve Kayın validemin ameliyatlarını gerçekleştirdi ve çok memnun kaldım. Gayet başarılı geçti ameliyatları.Kendisine belki de yedi tane hasta yönlendirdik, çok memnun kaldık.

Prof. Dr. Kudret Türeyen 

Yorumunuz için teşekkür ederim. Özellikle prematürelerde hidrosefali sık görülmektedir. Böyle durumlarda gerekli ise en iyi yöntem şant takılması veya uygunsa endoskopik ağızlaştırmadır. Fakat bazen hastanın kilosu çok düşük ise rezervuar takıp bir süre bu rezervuardan beyin sıvısı alarak hasta ideal kiloya ulaştığında şant takarız. Endoskopik operasyon genelde 2 yaş üzerinde ve %50 civarında başarılıdır. Takibe devam edeceğiz sizin de ilginizle çocuğumuz sağlıklı bir birey olarak topluma katılacak. Takiplerinizi aksatmayınız. Önerilerimize uyunuz. Bir rahatsızlık hissederseniz lütfen benimle irtibata geçiniz. Sevgi ve saygılarımla. 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

İSMAİL AY 

Tavsiye üzerine gitmiştim.Her konuda açık, güler yüzlü ve işi biliyor. Hipofiz tümörü için ulaşmıştım. Ameliyat oldum.Aslında yakın ilgi ve alaka,güler yüzüyle çok iyi kondine etti ameliyat öncesi ve sonrasını.ilk Medicalpark'ta tanışmıştık.Oradan ayrıldıktan sonrada muayenehanesinde takibini gerçekleştirdi.Her zaman öncelik hastasının sağlığı maddiyatta hiç önem vermiyor.Artık ailemizden biri gibi ben herkese çok rahat tavsiye ederim.

Prof. Dr. Kudret Türeyen 

İsmail bey yorumunuz için teşekkür ederim. Hipofiz adenomları tümör gurubundadır ama kötü huylu kanser değildir. Tedavilerinde ilaç, ışın ve cerrahi tedavi uygulanmaktadır. Sizdeki adenom göz sinirlerine baskı yaptığı ve görmenizi bozduğu için burundan girerek mikrocerrahi ile çıkardık. Aynı seansta endoskopik olarak da girip içeriyi kontrol ederek ne kadar çıkardığımızı kalan varsa onları da almayı gerçekleştirdik. Oldukça da başarılı sonuç aldık. Kontrollerinizi aksatmayınız. İlaçlarınızı düzenli kullanınız. Tekrar çok geçmiş olsun. Bir rahatsızlık hissederseniz lütfen benimle irtibata geçiniz. Sevgi ve saygılarımla.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Z.S 

Beynimde tümör vardı.Kudret hocamıza ameliyat oldum . Kendisi hem doktor olarak iyi bir doktor ve insan olarak da iyi bir insan,başarılı bir operasyon sonucu iyileştim. Sağlık bakımından çok iyi bir hayat sürüyorum.

 

Prof. Dr. Kudret Türeyen 

Nazik yorumunuz için çok teşekkür ederim. Hipofiz adenomları genelde masum tümörlerdir. Genelde hormonsal bozukluklar baş ağrısı veya görme bozuklukları ile kendilerini gösterirler. Tedavide ilaç, ışın ve cerrahi tedavi uygulanmaktadır. Sizin operasyonunuzu 2012 yılında adenomun durumuna bağlı olarak biraz farklı bir girişimle yapmıştık. Oldukça da başarılı da olduk ve sorunsuz atlattık. Bu hastalıkta kontroller önem arz eder, lütfen kontrollerinizi aksatmayınız. Bir rahatsızlık hissederseniz lütfen benimle irtibata geçiniz. Sevgi ve saygılarımla.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Meryem Kaplan  

Bir tavsiye üzerine hocamıza gittim .Kendine güvenmesi ve ''olur mu,olmaz mı'' demeden ''ben yapabilirim''diyebilmesi bana güven sağladı.Çok korkarak gitmiştim o korkumu yenmemi sağladı.Kendisinden memnun kaldım. Herkese de tavsiye ediyorum giden yakınlarımda , olumlu sonuçlar aldılar.

 

Prof. Dr. Kudret Türeyen 

Sevgili Meryem hanım içten yorumunuz için teşekkür ederim. Beyinin iyi huylu tümörleri büyüyüp bası yaparak kendilerini gösterirler. Yavaş büyüdükleri için de uzun yıllar kendilerini belli etmezler. Bazen bir portakal büyüklüğünde kitle ile gördüğümüz hastada hafif bir baş ağrısı dışında bir şey olmayabilir. Sizin operasyonunuzu 2013 yılında çok başarılı şekilde gerçekleştirdik ve o kitleyi tamamen çıkardık. Şimdiye kadar da bir sorun yaşamadık. Bu hastalıkta kontroller önem arz eder, lütfen kontrollerinizi aksatmayınız. Bir rahatsızlık hissederseniz lütfen benimle irtibata geçiniz. Sevgi ve saygılarımla.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A.I.  

Kudret beyi ilk olarak internetten bulup gittik. Babamın ayaklarında sinir sıkışması vardı ameliyat oldu çok başarılı geçti. Kudret bey cana çok yakın biri size doktor gibi değil de dostunuzmuş gibi davranıyor.

 

Prof. Dr. Kudret Türeyen 

Sevgili Ayhan bey yorumunuz için teşekkür ederim. Belde daralma özellikle 60 yaş üzerinde görülen bir rahatsızlıktır. Sizde 3 yerde var olan daralmayı tek taraftan girerek iki taraflı genişletme operasyonu ile yapmıştık. Hatta bir tesadüf aynı gün eşinize de başka bir operasyon yapmıştık :) Eskiden çok yoğun şekilde bu ameliyatlarda iki taraflı açıp, genişletip vidalarla da tuttururduk. Şimdi çoğunlukla vida ve protez kullanmadan bu operasyonları yapıyoruz. Yani eskiden portakalı kesip içini boşaltır ve sonra kabuğu dikerdik, şimdi portakalın içine bir delikten girip içini boşaltıyoruz diyebiliriz. Şöyle örnek vereyim 2010 yılına kadar yılda ortalama 197 vidalı bel ameliyatı yaparken, artık sadece yılda 26 vidalı bel ameliyatı yapmaya ihtiyaç duyuyorum. Son 2 sene içinde de 99 kişinin vidalarını çıkardım. Bunlardan 64 tane hastada da vidaların komşu olduğu bölgede yeni darlık vardı ve onları da açtım, kanalı genişlettim. Yani yeni teknik oldukça başarılı. Her geçen gün daha da iyi olacaksınız. Lütfen size verdiğim önerilerimizi uygulayın. Takiplerinizi aksatmayın. Bir rahatsızlık hissederseniz çekinmeden hemen benimle irtibata geçin. Sevgi ve saygılarımla.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Koray Boysan  

Tavsiye üzerine gittim Kudret Hocama. Kendimde hekim olduğum için hekim çevremdeki arkadaşlarımdan referans aldım ve yakın akrabalarımızın ameliyatını gerçekleştirmişti.İlgi alakası ön planda bir doktor. Hastasına son derece düşkün ve her konuda aydınlatıyor.Mutlaka hastasının takibini yapıyor.Bende hekim olduğum için yapmadı,bütün hastalarına karşı öyle. Eşim beyin ameliyatı oldu ve hiçbir sıkıntı yaşamadık.

Prof. Dr. Kudret Türeyen 

Sevgili meslektaşım Koray, öncelikle çok geçmiş olsun. Nazik yorumun için teşekkür ederim. Eşinin operasyonu gerçekten çok başarılı oldu. Sebebini bilmediğimiz bir kanamadan birkaç gün sonrası ameliyat ettiğim eşinden aldığım materyallere patolojinin verdiği sonuç biliyorsun hepimizi çok şaşırttı. Neyse ki sonuçta tümörün tamamını çıkarıp erken diğer tedavileri başladık. Her geçen gün daha iyi olacak, buna kalben inanıyorum. Eşin, sen, çocuklarınız ve çevreniz çok pozitif insanlarsınız ve bu hastalığı yenmekte bu pozitif enerjinin gücü bence en güçlü ilaç. Lütfen kontrollerinizi aksatmayınız. Tekrar çok geçmiş olsun. Bir rahatsızlık hissederseniz lütfen benimle irtibata geçiniz. Sevgi ve saygılarımla.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şükrü Getiren 

Kudret Hocama Tesadüfen gittim ve dört dörtlük memnun kaldım. Benim gibi aynı rahatsızlığı olan belki de 10 kişiyi de yönlendirdim. Bel fıtığı ameliyatı oldum platin takıldı, ağır bir ameliyattı 8 saat kaldım ameliyatta..1 gece hastanede kaldım 3 gün sonrada ayağa kalktım. Tavsiye ettiğim insanlarda çok memnun kaldılar. Hastasının anlayacağı dilden ikna edici şekilde konuşan mükemmel bir doktor.

 

Prof. Dr. Kudret Türeyen 

Sevgili Şükrü bey, nazik yorumunuz için teşekkür ederim. 2007 senesinde sizin oldukça riskli olan bir bel ameliyatınızı yapmıştım. Çok başarılı bir operasyon olmuştu. Bu güne kadar da sorunsuz geldik. İyi olmanızda sizin de kendinize dikkat etmeniz ve benim önerilerime uymanızın katkısı çok büyük. Vidalı operasyonlar şu anda uyguladıklarıma göre daha risklidir. Artık bu tip operasyonların sayısını oldukça azalttım. 2010 senesine kadar yılda 197 vidalı operasyon yaparken 2010-2015 arası yıllık ortalama vidalı operasyon ihtiyacı 26 civarında. Yani yeni teknik oldukça başarılı. Her geçen gün daha da iyi olacaksınız. Lütfen size verdiğim önerilerimizi uygulayın. Takiplerinizi aksatmayın. Bir rahatsızlık hissederseniz çekinmeden hemen benimle irtibata geçin. Sevgi ve saygılarımla.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Murat Lokmacıoğlu 

Beyin kanaması geçirdim ve anevrizma oluşmuştu. Birkaç arkadaşımın tavsiyesiyle gitmiştim Kudret Hocama. Çok memnun kaldık ilgisinden. Beyin ameliyatıyla Şant cihazı takıldı. Çok başarılı bir operasyondu hiçbir sıkıntı yaşamadım. Kendisini bir kaç tanığıma da tavsiye ettim.

Prof. Dr. Kudret Türeyen 

Sevgili Murat bey, yorumunuz için teşekkür ederim. Sizinle 2013 yılında tanışmıştık. Çok riskli anevrizma rüptürüne bağlı beyin kanaması vardı. Yaptığımız tetkikler sonrası anevrizmayı saptayıp opere etmiştim, sonrasında birde şant operasyonu gerçekleştirmiştim. Tüm müdahaleler çok da başarılı oldu. Çok riskli ve zor bir hastalıktan sorunsuz çıktık ve günlük yaşamınız normal devam ediyor. Bu arada bu süreçte size destek olan eşiniz ve kızlarınızın da hakları ödenmez. Her geçen gün daha da iyi olacaksınız. Lütfen takiplerinizi aksatmayın. Bir rahatsızlık hissederseniz çekinmeden hemen benimle irtibata geçin. Sevgi ve saygılarımla.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

NİMET TOPBAŞ 

Hocamdan çok memnun kaldım. Annemin rahatsızlığı için gitmiştik. Ayaklarında sorunları vardı. Sinir sıkışması vardı ve ameliyat oldu.Operasyonda çok ince bir yerden girdi ve temizledi. Bizi detaylı olarak da bilgilendirdi. İlaçlarını değiştirdi. Kontrollere gittiğimizde çok güzel ilgileniyor ve ekibi de harika.Hastasını takip eden bir doktor. Aradığımda not bıraktığımda kesinlikle geri dönüş yapıyor hastasına.

Prof. Dr. Kudret Türeyen 

Sevgili Nimet hanım nazik Yorumunuz için teşekkür ederim. Belde daralma özellikle 60 yaş üzerinde görülen bir rahatsızlıktır. Sizde 3 yerde var olan daralmayı tek taraftan girerek iki taraflı genişletme operasyonu ile yapmıştık. Eskiden çok yoğun şekilde bu ameliyatlarda iki taraflı açıp, genişletip vidalarla da tuttururduk. Şimdi çoğunlukla vida ve protez kullanmadan bu operasyonları yapıyoruz. Yani eskiden portakalı kesip içini boşaltır ve sonra kabuğu dikerdik, şimdi portakalın içine bir delikten girip içini boşaltıyoruz diyebiliriz. Şöyle örnek vereyim 2010 yılına kadar yılda ortalama 197 vidalı bel ameliyatı yaparken, artık sadece yılda 26 vidalı bel ameliyatı yapmaya ihtiyaç duyuyorum. Son 2 sene içinde de 99 kişinin vidalarını çıkardım. Bunlardan 64 tane hastada da vidaların komşu olduğu bölgede yeni darlık vardı ve oyları da açtım. Yani yeni teknik oldukça başarılı. Her geçen gün daha da iyi olacaksınız. Lütfen size verdiğim önerilerimizi uygulayın. Takiplerinizi aksatmayın. Bir rahatsızlık hissederseniz çekinmeden hemen benimle irtibata geçin. Sevgi ve saygılarımla.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

SAVAŞ TURA 

 

Daha önce bir yakınım ameliyat olmuştu ve çok memnun kalmıştı. Önerisiyle gitmeye karar verdik. Hastasıyla dialoğu çok güzel. Detaylı olarak bilgilendiriyor. Yakınımın fıtığı patlamıştı ve gittiğimizde operasyon gerçekleşti. Kısa zaman içerisinde sağlığına kavuştu. İhtiyacı olan herkese tavsiye ediyorum.

 

Prof. Dr. Kudret Türeyen 

Sevgili Savaş bey, yorumunuz için teşekkür ederim. Boyun fıtıkları özellikle kendisini kuvvet kaybı ile gösterdiğinde genellikle operasyon oldukça iyi bir yöntem oluyor. Mikrodiskektomi bu konuda en iyisi. Hastalar kısa bir operasyon sonrası 2 saat sonra yürüyüp aynı gün veya ertesi gün taburcu oluyor. Her geçen gün daha da iyi olacaksınız. Lütfen size verdiğim önerilerimizi uygulayın. Takiplerinizi aksatmayın. Bir rahatsızlık hissederseniz çekinmeden hemen benimle irtibata geçin. Sevgi ve saygılarımla.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

 

 

 

Muhittin Özekin 

 

Birkaç arkadaşım benimle aynı problemden dolayı gitmişti Kudret beye gitmişti onlarla konuşunca ben de gitmeye karar verdim fıtık ameliyatı oldum şu an çok daha iyiyim.Kudret bey işinde başarılı güven veren bir doktor…

 

Prof. Dr. Kudret Türeyen 

Sevgili Muhittin bey, öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim. Lateral (yan) bel fıtıkları nadirdir. Çoğu zaman gözden kaçar, ve hastalar ağrı ile birçok hekimin kapısını çalarlar. Çok ağrılıdır ve bulguları klasik bel fıtıklarına göre farklı özellikler gösterir. Hatırlarsınız sizinde tanınızı kesinleştirip operasyon kararı verene kadar birkaç süreç geçirmiştik. Bu tip fıtıkların operasyonları da değişik yaklaşım ve özellikler arz eder. Sizin operasyonunuz da çok başarılı oldu. Her geçen gün daha da iyi olacaksınız. Lütfen size verdiğim önerilerimizi uygulayın. Takiplerinizi aksatmayın. Bir rahatsızlık hissederseniz çekinmeden hemen benimle irtibata geçin. Sevgi ve saygılarımla..

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şaban Yolyoran 

Kudret beyden Allah razı olsun felçli gittim ayağa kalktım bir doktordan ne isterseniz Kudret beyde o özelliklerin hepsi var dört dörtlük biri şu an onun sayesinde çok iyiyim.

Prof. Dr. Kudret Türeyen 

Sevgili Şaban bey nazik yorumunuz için teşekkür ederim. Bel fıtıklarında kuvvet kaybı görüldüğü anda hastanın çok daha fazla üzerine düşmek gerekir. Kuvvet kaybı oluştuktan sonra saatlerin önemi vardır. Hastanın genelde ana sorunu ağrısıdır, ama asalında kuvvet kaybı ağrıdan çok daha önemli ciddi bir sorundur. Size zamanında müdahale ederek olayın çok daha kötüye gitmesini engellemiş olduk. Çok başarılı bir operasyon geçirdiniz. Her geçen gün daha da iyi olacaksınız. Lütfen size verdiğim önerilerimi uygulayınız. Takiplerinizi aksatmayın. Bir rahatsızlık hissederseniz çekinmeden hemen benimle irtibata geçin.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ü. Ö. 

Bel fıtığı ile ilgili bir süreçten dolayı Kudret beye gittim tetkikleri doğru bir şekilde yaptı ve ameliyatım başarılı geçti çok daha iyiyim kendisinden çok memnun kaldım.

Prof. Dr. Kudret Türeyen 

Yorumunuz için çok teşekkür ederim. Bel ve boyunu doğru kullanmamaya bağlı olarak, bel fıtığı çok yaygın bir rahatsızlık. Maalesef eğitim sistemimizde vücudu doğru kullanma, kilo ile mücadele, düzenli spor....gibi sürekli eğitimler yok. Bel fıtığı hastaların ancak %2-3 ü ameliyatlık oluyor. Yani doğru ve gerçekten ameliyat edilmesi gereken hastayı ameliyata almak işin en önemli kısmı. Maalesef günümüzde kontrolsüz medya ve bazı özel kurumlar sayesinde bu konu çok suiistimal edilmektedir. İyi olmanıza çok sevindim. Tekrar çok geçmiş olsun. Önerilerimi uygulayın. Bir rahatsızlık hissederseniz lütfen çekinmeden hemen benimle irtibata geçin. Sevgi ve saygılarımla.
Hatırlarsınız. Bu ameliyatlar beyin cerrahlarının pek yapmak istemediği, çok meşakkatli ve ameliyat sonrası hastanın mutlak uyumunu gerektiren ameliyatlardır. Nitekim ameliyat sonrası baya zor günler de geçirmiştik. Neyse ki bunların hepsi geride kaldı, sonuç çok başarılı, dev kist yok oldu ve tüm sinirler bası altında kalmaktan sorunsuz kurtuldu. Zaman içinde egzersiz ile gücü de tamamen yerine gelecek. Tekrar çok geçmiş olsun. Bir rahatsızlık hissederseniz lütfen benimle irtibata geçiniz. Sevgi ve saygılarımla.